Tady je to, k čemu by se daly skutečně použít vaječné skořápky, zbytky jídla, které všichni vyhodíme a které jsou naopak zázračné.

Používám vaječné skořápky

Vaječné skořápky většina lidí považuje za zbytky, přesto jsou velmi užitečné jak v domě, tak na zahradě Pojďme společně zjistit, jak je můžeme využít. Nejprve musí být nutně dezinfikovány, poté se mohou ukázat jako spojenci v domácích pracích.

Co dělat se skořápkami od vajec

Každý z nás by měl alespoň jednou týdně sníst pár vajec . Je to skutečně kompletní potravina, bohatá na bílkoviny a další živiny, které posilují naši energii.

Vaječné skořápky

Jsou tací, kteří je milují smažené, vařené, jen blanšírované. Ať už je máte rádi, ať už před vařením nebo po něm, je nezbytné odstranit skořápky . Skořápky by se neměly jíst ručně, nejsou jedlé a mimo jiné ohrožují zdraví.

Vaječné skořápky jsou vnější součástí tohoto krmiva a přicházejí do kontaktu s intimní oblastí zvířat a často vítají odpad . Právě z tohoto důvodu se vám alespoň jednou v životě stane, že na trhu najdete vejce, která nebyla zrovna čistá.

Recyklujte vaječné skořápky

Aby však vaječné skořápky neohrožovaly naše zdraví, postačí je ponořit do převařené vody a pár minut počkat . Tímto způsobem budou odstraněny všechny bakterie. V tu chvíli je rozhodně doporučujeme nevyhazovat, ale použít na zahradě. Ve skutečnosti se tyto zbytky mohou ukázat jako neuvěřitelní spojenci při našich domácích pracích.

Vaječné skořápky: nepostradatelné v zahradě

Ne každý to ví, ale vaječné skořápky jsou skutečným přírodním hnojivem . Odborníci je ve skutečnosti používají, aby zajistili, že půda bude zdravá a vyživená. Pomocí nich ve skutečnosti zaznamenali exponenciální růst rostlin.

Použití těchto zbytků se doporučuje jak těm, kteří chtějí vidět svou zahradu bujnou okrasnými rostlinami, tak těm, kteří se zabývají pěstováním zeleniny . Tyto mušle využijete jak v případě, že máte velkou zahradu, tak v případě, že máte k dispozici pouze terasu, balkon nebo okno.

Jediné, co musíte udělat, je rozbít skořápky na různé části a vytvořit směs spolu s půdou, kterou obvykle používáte k výrobě svých sazenic. Pamatujte, že po konzumaci vajec budete muset skořápky vyvařit, abyste je vydezinfikovali.

Vaječné skořápky

Po vychladnutí je budete muset dobře osušit , protože jen tak vytvoří dokonalý mix se zemí. Nyní můžete směs kombinovat s rostlinami, které preferujete, třeba s těmi, jejichž růst je obtížnější.

Musíte vědět, že dotyčné skořápky pouze obohatí půdu živinami , pro skutečné hnojení. Nezapomeňte postup opakovat několikrát do roka nebo dokonce za měsíc, v závislosti na potřebách vašich rostlin.

Postupem času byste je vlastně měli poznat a pochopit, když vás požádají o pomoc, protože voda už jim nestačí. Takhle budou zdraví a bujní.