Zahradníci v únoru používají na rostliny skořápky vlašských ořechů. Zde je důvod tohoto gesta.

ořechový make-up

Zejména v zimě a o vánočních svátcích máme tendenci konzumovat sušené ovoce , i když se ho hojně vyskytuje i v jiných obdobích roku.

To je velmi užitečné, protože obsahuje mnoho základních prvků, které jsou pro naše tělo dobré, včetně Omega 3 a dalších složek, které mohou našemu tělu dělat jen dobře.

Vlašské ořechy: proto se skořápky nasazují na rostliny v únoru

Mnohokrát se z těchto plodů tvoří dezerty, jen si pomyslete, že jeden z nejznámějších roztíracích krémů tvoří lískové oříšky a k přípravě dezertů se hojně používají i mandle .

Mnohé z nich se navíc používají také pro ne zcela sladké recepty, ale také pro recepty slané, jako jsou například vlašské ořechy, které se často používají do rizot nebo rustikálních pizz.

Obvykle se říká, že vlašské ořechy, také pro svou podobnost, jsou dobré pro mozek tím, že rozvíjejí jeho paměť a pomáhají ho nastartovat, ale ne každý ví, že vlašské ořechy mají i pozitivní funkce na rostliny .

Ořechy: proto se skořápky používají na rostliny

Zejména však ne přímo jejich vnitřek, ale skořápky, které máme tendenci po otevření vyhazovat, se mohou ukázat jako opravdové klenoty pro naše rostliny.

Zahrádkáři, zejména v měsíci únoru, kdy se vzduch ochlazuje a kdy se blíží jaro a tudíž by se ke konci měsíce mohlo oteplit, nanášejí na naše rostliny vrstvu skořápek vlašských ořechů.

Je to proto, že jejich umístěním na zem snižuje zavlažování vodou a vlhkost má tendenci se pomaleji odpařovat, přičemž je zadržována skořápkami, které mimo jiné také pomáhají chránit půdu před vápencem.

Kromě toho má skořápka repelentní účinek na komáry a mít sklenici skořápek ořechů může být užitečné, zejména v létě, aby se zabránilo jejich vnikání do našich domovů a zabránilo jim napadnout naše rostliny.

Objev zahradníků

Na trhu je mnoho druhů ořechů a každý z nich je pro naše rostliny užitečný. Mimo jiné existuje také způsob, jak zajistit, aby skořápky mohly být užitečné jako hnojivo pro naše rostliny.

Pokud jsou rozemleté ​​nebo spálené, mohou být umístěny na dně země a po vložení rostliny do květináče fungují jako semeniště, aby vyživovaly rostlinu a přinášely užitečné komponenty.

Uvidíme, jak tato poroste se silnými  a robustními kořeny  a její listy budou lesklé a bujné a všechna zásluha bude patřit skořápkám ořechů, které přispěly k jejímu růstu.

Ořechy: proto se skořápky používají na rostliny

Když tedy konzumujeme toto sušené ovoce , dobře si rozmyslíme, kam vyhodit skořápky ořechů , protože mohou být pro naše rostliny velmi důležité a zkušení zahradníci to dobře vědí.

Tato tajemství byla vynesena na světlo díky různým blogům a při procházení webu můžete najít další tipy pro udržení dokonalých rostlin v našich domovech.