Spojte tyto 2 ingredience a připravte se vytvořit něco skutečně jedinečného a velmi užitečného vlastníma rukama. S tímto jednoduchým domácím receptem můžete na konci měsíce ušetřit spoustu peněz.

Spojte tyto 2 ingredience a zjistěte, co se stane

Jak ušetřit spoustu peněz na konci měsíce? Pokud hledáte levné řešení, jak udržet váš dům čistý, pak musíte vyzkoušet tento recept: potřebujete pouze tyto 2 ingredience.

Úklid domácnosti: produkty pro kutily, které na konci měsíce ušetří spoustu peněz

Všichni se každý den potýkáme s úklidem domácnosti . Nezáleží na tom, zda je dům malý, střední nebo velký. Jestli existuje jen jedna jistota, je to tato: budete potřebovat smeták, kbelík, hadry, aby se to lesklo.

Domácí úklid

Bezpochyby i vy budete často kupovat různé produkty pro lepší úklid vašeho domova . Kolik peněz utratíte každý den, každý týden a každý měsíc za úklid domu?

Zkoušeli jste někdy provádět výpočty? Určitě mnoho, i proto, že některá mýdla nebo prací prostředky na trhu , patřící do střední až vyšší řady (co se týče kvality), rozhodně nejsou levná .

Kdybychom vám ale řekli, že na konci měsíce můžete ušetřit opravdu hodně peněz, věřili byste nám? Spojte tyto dvě ingredience a uvidíte, co budete schopni vyrobit sami . Tento recept se vám bude velmi hodit.

Spojte tyto 2 ingredience pro dokonalé čištění

Věnovat se každý den domácím pracím je jistě nudné a monotónní, přesto se této povinnosti nemůžeme vyhýbat. Každý má jistě rád čistý, organizovaný a uklizený dům.

Ale kolik nás každý měsíc stojí úklid domu? Pokud to zkusíte spočítat, uvědomíte si, jak je vaše peněženka stále lehčí a lehčí, zvláště po nákupu slavných značkových produktů, které zajišťují čistotu za ne zrovna levné ceny.

A kdybychom vám řekli, že na konci měsíce můžete ušetřit spoustu peněz jen tím, že si uděláte domácí recept , věřili byste nám? Spojte tyto dvě ingredience a připravte se být svědky něčeho mimořádného.

Vaše ruce tak zvládnou vyrobit velmi užitečný produkt pro úklid vašeho domova, ale především ekonomický . Začněme okamžitě. Dnes se dozvíte, jak dát život kostkám mýdla , které můžete použít nejen k čištění a leštění nádobí a kuchyňského nádobí, ale také k lesku oken vašeho domova .

První složkou, kterou budete potřebovat, je kukuřičný škrob, který seženete v každém obchodě s potravinami, a pak blok glycerinu . V hrnci začněte pomocí struhadla strouhat glycerinovou tyčinku .

Poté přidejte 3 hrnky bílého cukru a litr vody . Vše promíchejte. Směs přiveďte na oheň a nechte roztok zahřívat alespoň 10 minut , poté do hrnce přidejte 5 lžic kukuřičného škrobu a 100 ml vody .

Roztok znovu míchejte ( vždy ho držte na ohni). V tuto chvíli přidejte 2 lžíce jemné soli, 50 ml 70% alkoholu a vše znovu pár minut míchejte a poté pánev stáhněte z plotny.

Nyní nalijte obsah do čtvercové nebo obdélníkové mísy nebo nádoby. Uvidíte, že po velmi krátké době váš výrobek ztuhne . Pokud se jej pokusíte vyjmout z nádoby , najdete v rukou velmi voňavé mýdlo.

Jak vyrobit kostku mýdla

V tuto chvíli se můžete začít věnovat úklidu domácnosti . Použijte tento blok mýdla k čištění nádobí, k mytí kuchyňské desky, ale také k leštění neprůhledných povrchů nebo svatozáře, jako je sklo.

Vše, co musíte udělat, je získat čistou houbu, navlhčit ji a rozetřete s ní mýdlo . Uvidíte, jak se teď věnovat úklidu bude opravdu jednoduché a levné. Produkty používané k výrobě těchto kusů mýdla jsou velmi levné.

Například glycerinové mýdlo stojí pouhých 5 USD, zatímco kukuřičný škrob , který seženete v každém supermarketu, nestojí více než 1 USD . Jak vidíte, vaše ruce budou moci vyrobit něco skutečně úžasného a užitečného pro vás a váš domov.

S tímto receptem ušetříte na konci měsíce spoustu peněz, ale především spoustu času. Je zřejmé, že zvýšením dávek můžete vyrobit více kusů mýdla a mít tak zásobu na měsíce nebo dokonce roky.

Spousta lidí, kteří se snaží samostatně vyrábět detergenty a mýdla pro úklid domu . Zkuste to také, jsme si jisti, že tyto tipy vám pomohou ušetřit peníze, aniž byste se vzdali úklidu.