Květiny a rostliny v domě jsou pastvou pro oči i pro duši, ale je třeba o ně pečovat. Podívejme se na neomylný lék. 

lžíce v květinách

Rostliny mohou růst bujně a plné květů, pokud se o ně budeme starat správnými metodami.

Rostliny a květiny doma: jak se o ně starat

Rostliny a květiny v domě pomáhají zlepšit estetický aspekt našeho domova. Kromě toho jsou také schopny poskytnout řadu zdravotních a wellness výhod. Rostliny nejen zvyšují kyslík ve vzduchu , ale mohou také snížit hladinu stresu, zlepšit náladu a dokonce snížit příznaky některých chorob.

Pokojové rostliny se dodávají v široké škále odrůd a lze je vybrat podle osobních potřeb a preferencí . Například některé rostliny, jako je hadí rostlina, břečťan a bostonská kapradina, jsou známé svou schopností eliminovat toxiny ve vzduchu a zlepšovat kvalitu vnitřního ovzduší. Jiné rostliny, jako je levandule a máta, mají aromaterapeutické vlastnosti, které mohou pomoci snížit stres a zlepšit náladu.

Rostliny si však přesto zaslouží určitá opatření, aby mohly bujně vzkvétat. Mezi nimi vyniká hnojení , které lze stejně jako chemickými přípravky provádět i přírodními složkami, které jsou výsledkem odpadních materiálů z naší kuchyně.

Rostliny a květiny

Neomylný přírodní lék

Stačí jen lžička přírodní ingredience, abyste viděli, jak vaše rostliny rostou bujně a plné květů. Ve skutečnosti bude tato složka stimulovat růst tím, že dodá půdě přirozené cukry, které potřebuje.

Jedná se o domácí hnojivo , které je schopno dodat rostlinám minerální soli nezbytné pro jejich růst a také mikroživiny. Jednou za třicet dní by měla být na půdu rostliny umístěna lžíce.

Ve skutečnosti, pokud je rostlina již plná květin, například kvetoucích narcisů, bude muset být lžíce domácího hnojiva umístěna na základnu každé květiny.

káva

Organické hnojivo, které nabízíme pro vaše květiny, se vyrábí pomocí odpadu z kávovaru, klasické moka konvičky , kterou jsme si všichni připravovali doma.

V podstatě po vychutnání kávy necháte konvici vychladnout a vyprázdníte ji. Místo toho, abyste zbytky kávy vyhazovali, sbírejte je do plastového sáčku. Až dosáhnete množství potřebného pro vaše rostliny, vše dobře promíchejte a do každé dejte zarovnanou lžičku.

Kávovou sedlinou lze kromě výživy rostliny použít i jako prevenci proti napadení hmyzem. Vůně kávy může zahnat některý hmyz, jako jsou mravenci a pakomáry. Jednoduše rozsypte kávovou sedlinu kolem vašich rostlin, abyste je ochránili před napadením.