Pokud je vaše rostlina suchá a zažloutlá, nevyhazujte ji a zkuste ji takto oživit. Můžete jej vrátit k životu pomocí těchto jednoduchých kroků, zde je návod.

suchá rostlina

Často se na dovolené může stát, že rostliny uschnou především kvůli nedostatku vody . Někdy jsou sousedé nebo přátelé požádáni, aby se o ně postarali, ale rostliny mohou kvůli nedopatření zemřít. Nebo dokonce vymýšlení alternativních metod zalévání, možná dříve neověřených, které pak způsobují odumírání rostlin.

Pokud je vaše rostlina suchá a zažloutlá, nemusí to nutně znamenat, že je již mrtvá . Ve skutečnosti vám níže ukážeme, jak zkontrolovat, zda je vaše rostlina stále naživu nebo ne, a následně se rozhodnout, zda ji léčit nebo ne. Vědět před zahájením léčby, zda je rostlina živá nebo ne, nám umožňuje ušetřit čas a peníze.

suchá a zažloutlá rostlina

Níže naleznete všechny kroky, které je třeba dodržet, abyste udělali to, co jsme vám právě řekli. Budeme tedy rozumět tomu, zda je rostlina mrtvá nebo stále živá a jak zasáhnout v druhém případě . Není to těžké, stačí se řídit tím, co vám naznačíme v dalším odstavci. Poté pokračujte pro další podrobnosti.

Řešení pro suchou, žloutnoucí rostlinu: jděte do toho

Jak jsme řekli, pokud máte suchou a zažloutlou rostlinu, nemusí to nutně znamenat, že je mrtvá. Zázraky rozhodně nezaručujeme, ale můžete se pokusit rostlinu udržet naživu, než ji vyhodíte . Pokud je tedy vaše rostlina ve špatném stavu, první věcí, kterou musíte udělat, je zjistit, zda je stále živá nebo mrtvá.

Abyste si ověřili, že vaše suchá a zažloutlá rostlina je stále naživu, musíte provést nouzovou hydrataci . O čem to je? Vezměte vázu a nalijte do ní trochu vody a trochu ekologického tekutého hnojiva, o kterém si myslíte, že je absolutně nejlepší mezi těmi, které máte. Nebo se zeptejte svého důvěryhodného květinářství.

jak oživit suchou a zažloutlou rostlinu

Hnojivo dobře promíchejte s vodou a poté vložte květináč se suchou rostlinou dovnitř . Nechte to takto asi hodinu a poté rostlinu přesuňte na stinné místo daleko od slunce. Po několika hodinách rostlinu zkontrolujte a pokud uvidíte, že větve začínají zelenat, znamená to, že rostlina není mrtvá .

Pokud stále existuje naděje, můžeme přejít k dalšímu kroku. Pokračujte v její hydrataci asi dalších 6 týdnů a pak pokračujte a seřízněte rostlinu. Musíte odstranit všechny části, které jsou žluté a suché, které brání správné obnově rostliny . Poté pokračujte nůžkami.

starat se o rostliny

Z rostliny bude muset zůstat pouze zdravá část a tedy pouze větve a zelené listy. Musíte se zbavit všech spálených částí. Jakmile to uděláte, budete muset pokračovat v hydrataci rostliny vodou a hnojivem jako dříve . Je v pořádku to dělat jednou týdně na hodinu.

Postupem času se rostlina začne zotavovat a bude zdravá jako předtím. Pokud si naopak všimnete, že větve rostliny jsou po první nouzové hydrataci nadále hnědé, nepokračujte, protože je s největší pravděpodobností mrtvá a vy jen ztratíte čas. Investujte svůj čas a hnojivo do rostlin, které mají šanci na znovuzrození.