Muškáty jsou velmi oblíbenou květinou na italských balkonech. Ale jak je přimět, aby se množily? Tady je trik. 

geranium make-up

Muškáty, které dávají přednost také těm, kteří nemají zelený palec kvůli jejich snadnému pěstování a jasným barvám, jsou nutností pro venkovní použití.

Muškáty: charakteristika a vlastnosti

Muškáty, známé také pod názvem Pelargonium , jsou považovány za krále balkónových rostlin. Motivace spočívá v tom, že jsou nenáročné na pěstování a odolné vůči různým typům klimatu. Jejich původ leží v Jižní Africe. Právě z této země byly dovezeny do Evropy, kde se dnes množí především v oblasti Středomoří.

muškáty

Existují různé druhy muškátů a každý se vyznačuje jinými barvami a vůněmi. Ačkoli je jeho pěstování notoricky jednoduché, je třeba dbát na dodržování určitých opatření . První se týká klimatu: buďte opatrní, protože intenzivní chlad je špatně snášen. Minimální teplota jsou dva stupně. Pozor také na expozici : je lepší ji umístit do polostínu a nikdy ne do stínu, cibulky by mohly vykvést do poloviny (větve s květy a větve bez). Poloha na plném slunci, zejména v plném létě, by nebyla vhodná, protože by květiny mohly spálit.

Pozor také na půdu: musí být dobře odvodněná. Existují však další platné triky, jak muškáty rozmnožit. Co to je, se dozvíte níže.

Trik, jak je rozmnožit

Aby muškáty kvetly po celý rok, budete moci pozorovat dva jednoduché triky. Jako první budete potřebovat jodovou tinkturu , právě tu na hojení ran, spolu s lahví čisté vody. Na každý litr vody přidejte kapku jodové tinktury. Láhev bude otřesena. Jód pomáhá předcházet chorobám rostlin. Se získanou směsí bude možné pokračovat v pravidelném zavlažování rostliny 50/100 ml najednou podél části půdy, která ohraničuje květináč. Dávejte pozor, abyste nepřekročili množství jódu, protože byste mohli poškodit kořen rostliny, který by se spálil. Voda a jód mohou být podávány po dobu jednoho měsíce, které se periodicky opakují.

Dalším trikem je použití tablety aspirinu. Na tabletu pomocí rozprašovače nastříkejte trochu vody, aby se rozpustila. Rozpuštěný aspirin by měl být umístěn v litru vody. Obsah je třeba dobře protřepat, aby se lék rozpustil. Kyselina salicylová obsažená v aspirinu umožní rostlinám proliferovat, protože posiluje kořeny. Můžete stříkat vodu a aspirin na muškáty po dobu jednoho týdne.

muškáty jak je rozmnožit

Aspirin také pomáhá předcházet výskytu plísní, které jsou nebezpečné pro zdraví rostliny. Skutečný zdravotní nálev nejen pro muškáty, ale i pro ostatní nekvetoucí rostliny. Vidět znamená věřit.