Tato nádherná rostlina je opravdu život zachraňující, dokáže vyléčit všechny bolesti od hlavy až k patě. Pokud ho máte na zahradě, máte opravdu štěstí.

Léčivá rostlina

Znáte tuto rostlinu ? Určitě ho budete mít na zahradě i vy. Nepodceňujte jeho blahodárné účinky : dokáže vyléčit vše od hlavy až k patě a to během okamžiku.

Léčivé rostliny: když příroda přichází na pomoc člověka

Od počátku civilizace, kdy byly lékařské znalosti o fungování našeho těla ve srovnání s dneškem stále omezené, existovalo mnoho národů, které se uchýlily k přírodním prostředkům k úlevě od nepohodlí nebo bolesti .

Léčivé rostliny

Koncept léčivých rostlin se zrodil již ve starověku a dodnes se používají k léčbě příznaků některých revmatismu nebo často otravných potíží. Abychom lépe vysvětlili pojem léčivé rostliny , musíme udělat krok zpět v čase.

Již v Egyptě, kolem roku 1550, objevili znalci rostlin a květin druhy a odrůdy s takzvanými prospěšnými vlastnostmi . Řeč je o rostlinách, které díky svým karminativním, relaxačním nebo protizánětlivým vlastnostem dokázaly vyřešit některé problémy místo léků, které neexistovaly.

Víte třeba i dnes, že existuje tolik rostlin, které mohou mít mimořádné účinky na náš organismus? Vzpomeňte si například na aloe vera , která patří k nejznámějším, které posilují imunitní systém a zlepšují funkci střev .

Nebo opět eukalyptus , který naopak působí pozitivně na snižování hladiny cukru v krvi . Existuje ale i jiná rostlina , která dokáže vyléčit všechny bolesti od hlavy až k patě . Jste zvědaví, co to je?

„Zázračná“ rostlina, která léčí vše

I dnes je mnoho lidí, kteří se uchylují k tzv. léčivým nebo léčivým rostlinám . Řeč je o těch rostlinách, které díky svým blahodárným vlastnostem pozitivně působí na naše tělo a léčí příznaky někdy otravných problémů.

Léčivé rostliny

Víte, že konkrétně existuje jedna rostlina, která dokáže léčit vše od hlavy až k patě? Určitě ho budete mít i na své zahradě. Pokud ho máte, máte opravdu štěstí. Jste zvědaví, o kterém z nich mluvíme? Hned vám prozradíme: jde o rozmarýn !

Rozmarýn je rostlinný druh , který dobře roste ve Středomoří. Od starověku se používá v tradiční medicíně kvůli blahodárným vlastnostem, které se mu připisují.

Je to silný antioxidant , vynikající při léčbě drobných nepříjemností a neduhů. Dáme vám další technické informace, které se vám jistě budou hodit. Listy rozmarýnu obsahují až 2,5 % silice , kterou tvoří kafr, borneol, bormiol acetát, limonen a další, které se ukázaly být všelékem pro naše tělo.

Tato rostlina složená také z polyfenolů a diterpenů je vynikající díky svým antispasmodickým, trávicím a karminativním vlastnostem . Má také choleretické, cholagogické a hepatoprotektivní funkce.

Rozmarýn je výborný, pokud trpíte gastrointestinálními potížemi , uvolňuje totiž hladké svalstvo střeva a snižuje křeče tím, že podporuje sekreci. Uvolňuje také kardii a působí protizánětlivě, antiulcerogenně a diureticky a je také mimořádným antioxidantem.

Jak používat léčivou rostlinu

Určitě ji budete mít také doma nebo pokud ji nemáte, seženete si ji jednoduchým způsobem. Doporučujeme vám mít tuto rostlinu vždy po ruce , protože nevíte, jak užitečná může být.

Rozmarýn dokáže zlepšit funkci mozku a vyléčit jakýkoli neduh, od hlavy až k patě Obsahuje důležitou sloučeninu zvanou cineol, která má schopnost zlepšit koncentraci a paměť.

Tato rostlina také zvyšuje aktivitu neurotransmiteru v mozku, který se nazývá acetylcholin , čímž chrání neurotransmitery před škodlivými účinky. Jak můžete rozmarýn použít? Velmi jednoduchým způsobem, například přípravou odvaru .

Jak to udělat? Získejte lístky rozmarýnu a zalijte je šálkem vroucí vody . Nechte louhovat alespoň 10 minut, poté přefiltrujte a vychladněte. Pijte ho alespoň dvakrát denně a uvidíte, že bolestivé nepříjemnosti během chvilky zmizí.

Jak se tedy můžete dočíst, rozmarýn je rostlina se skutečně mimořádnými vlastnostmi. Působí jako přírodní analgetikum, zmírňuje bolesti hlavy, migrény a bude velmi užitečný i při bolestech zubů.

Jeho silná a voňavá vůně je příjemná na chuť a nejen: někdy stačí jen přivonět, aby se začala cítit úleva. Začněte také zkoušet rozmarýnový bylinkový čaj , jistě se vám bude hodit nejen při nachlazení a bolestech hlavy.

Odvar s listy této rostliny je ale indikován i pro ty, kteří trpí kardiovaskulárními problémy, protože rozšiřuje cévy a zvyšuje průtok krve do srdečního svalu.

Rostlina rozmarýna