Odstraňte žluté skvrny a nečistoty z toalety pouze jednou přísadou. Jednoduchá a levná metoda, zde je návod, jak se to dělá.

Jedlá soda na záchodě

Udržování vaší koupelny čisté a dezinfikované je nezbytné pro zdraví a pohodu těch, kteří ji používají. Jedním z prvků , který potřebuje důkladnou očistu, je toaleta . Někdy však může být čištění obtížným úkolem , zvláště pokud jsou na něm odolné skvrny a nečistoty . Naštěstí existuje jediná složka , která nám může pomoci tento problém efektivně vyřešit : bělidlo . Podívejme se jak. 

Proč čistit záchod bělidlem místo jedlé sody

Bělidlo je velmi silná chemikálie , která má schopnost účinně zabíjet patogeny a bakterie . Tento dezinfekční prostředek lze snadno najít doma a je velmi užitečný pro odstraňování nečistot a skvrn z víka toalety.

Při použití k čištění víka toalety může bělidlo snadno odstranit odolné skvrny od špíny a vodního kamene díky své schopnosti chemicky reagovat s organickými látkami . Navíc je velmi účinným dezinfekčním prostředkem a dokáže zcela zlikvidovat bakterie a viry , které se mohou na povrchu toalety nacházet .

toaleta

Tímto způsobem získáte bílé a dezinfikované víko toalety . Ze všech těchto důvodů je bělidlo pro dezinfekci toalety mnohem účinnějším řešením než jedlá soda . Jedlá soda je ve skutečnosti alkalická látka a lze ji použít k šetrnému čištění víka toalety .

Nedosahuje však účinnosti bělidla , pokud jde o odstraňování odolných skvrn od špíny a vodního kamene . Jedlá soda také nemá dezinfekční vlastnosti jako bělidlo a nedokáže zabíjet bakterie a viry na povrchu víka toalety.

A pak si vzpomeňme na poslední detail : bělidlo nám umožňuje dosáhnout efektivních výsledků s použitím jediného produktu . Jedlá soda by naopak měla být vždy kombinována alespoň s jednou druhou přísadou . 

Jak odstranit nečistoty z toalety pomocí bělidla

Chcete-li použít bělidlo k čištění víka toalety , můžete postupovat dvěma způsoby . Pokud je víko vyrobeno z plastu a lze jej tedy snadno sejmout , stačí jej odlepit a ponořit do umyvadla nebo vany.

Smíchejte trochu vody s bělidlem v misce nebo vaně množství se řídíme údaji na etiketě produktu . Nechte víčko několik minut nasáknout tímto roztokem . Když je bílý , je připraven k vytažení z vody.

toaleta

Alternativní metodou je nanesení bělícího roztoku přímo na víko toalety pomocí houby . Tato metoda je užitečná, pokud není možné sejmout víko toalety . Poté necháme roztok několik minut působit a poté vlhkým hadříkem opláchneme.

Pokud chceme eliminovat zápach bělidla , můžeme pak použít houbičku namočenou v parfémovaném pracím prostředku . Nakonec jen osušte a znovu namontujte víko, pokud jsme ho odlepili. 

Upozornění na zvážení

Bělidlo , jak jsme viděli, je zvláště účinné při odstraňování skvrn nečistot na víku toalety . To je způsobeno jeho schopností bělit a dezinfikovat současně.

Mějte však na paměti, že bělidlo je silná chemikálie a mělo by být používáno opatrně . Před použitím je důležité si pozorně přečíst pokyny na štítku a ujistit se, že používáte správný ochranný oděv , jako jsou rukavice a brýle .

toaleta

Rovněž je třeba dávat pozor při používání bělidla v přítomnosti jiných čisticích prostředků . Některé produkty, jako je amoniak , mohou reagovat s bělidlem a produkovat toxické plyny . Proto se ujistěte, že bělidlo nemícháte s jinými chemikáliemi .

Pro  zvláště obtížně odstranitelné skvrny lze použít koncentrované bělidlo . Při používání koncentrovaného bělidla však buďte zvlášť opatrní a řádně jej nařeďte . Je také důležité vyhnout se použití koncentrovaného bělidla na jemné povrchy.