Orchidej, jako když nekonečně kvete? Aby rostla krásně, zdravě a bujně, potřebujete tuto přísadu. Vaše rostliny vám poděkují.

Orchidej

Každý, kdo má doma orchidej, si často stěžuje na tento problém: nedostatek kvetení . Jak na nápravu? Vše, co potřebujete, je tato přísada a vaše rostlina bude růst zdravě a bujně navždy.

Orchidej, vše o nejoblíbenější rostlině na světě

Ať už jste znalec zeleného palce nebo nováček, který se teprve přibližuje světu květinářství , jistě se u orchideje najdete jako doma .

Orchidej

Podle některých statistik se jedná o jednu z nejprodávanějších rostlin na světě . Jeho pevná a robustní struktura, jeho jasné barvy a také nádherné květiny, které dokáže lovit, z něj dělají perfektní pro dodání barvy a vitality vašemu domovu.

Co víme o tomto malém zeleném drahokamu? Nejprve vám prozradíme, že orchidej patří do čeledi jednoděložných , které jsou ve floristickém prostředí obecně známé pro komplexnost květů.

Existuje přibližně 25 000 druhů a více než 6 000 hybridů . Orchideje jsou tvořeny pestrou morfologií. Velikost rostliny se může lišit od 15 do 20 cm , stejně jako hmotnost.

Orchidej může mít také dosti charakteristické aroma nebo v některých případech štiplavé či odporné jako u druhu Bulpophyllum. Epifytické, suchozemské, vytrvalé a bylinné rostliny ve většině případů nemají chlorofyl.

Na rozdíl od mnoha jiných rostlin upřednostňují zejména kamenité půdy, ale některé druhy rostou také dobře u vody. Kdo vlastní orchidej, obecně si vždy stěžuje na stejný problém: nedostatek kvetení . Jak tuto nepříjemnost překonat? S touto přísadou můžete mít nekonečně svěží a kvetoucí orchidej.

Tajná přísada pro zdravé a bujné rostliny

Pokud se i vy musíte starat o orchidej, která má potíže s lovem květin , máme pro váš problém řešení. Existuje jedna složka, která vaši rostlinu zachrání. Jste připraveni zjistit, jak mít svěží, zdravou orchidej schopnou donekonečna honit květiny? Začněme hned.

Orchideje

Nejprve si řekněme, že péče o orchidej není tak jednoduchá, jak se může zdát. Existují určitá opatření , která musíte vzít v úvahu, abyste zajistili, že vaše rostlina neuschne.

Věděli jste například, že přímé sluneční světlo může spálit listy a květy ? Umístěte ji do světlého prostředí, ale tam, kde na rostlinu nepůsobí přímé sluneční světlo.

Také s ohledem na zavlažování si dejte pozor na přemokření. Naučte se kontrolovat vlhkost půdy : pokud vidíte, že je příliš mokrá, znamená to, že rostlina vodu nepotřebuje, v opačném případě, pokud se půda zdá na dotek příliš suchá, je nutné ji zalít.

Ale pojďme nyní k odhalení tajné přísady , která vám umožní mít orchidej schopnou nekonečně kvetoucích květů. Zajímá vás, co to je? Říkáme vám to hned. Jediné, co musíte udělat, je získat červenou čočku !

Ano, čtete správně. Tyto luštěniny s blahodárnými a mimořádnými vlastnostmi jsou bohaté na vitamíny a živiny, které vaší rostlině dodají nový život. Jak byste měli postupovat? Vše, co musíte udělat, je vzít 250 ml sklenici a naplnit ji čočkou , která, bohatá na minerály a vitamíny, zejména skupiny B , dodá vaší orchideji všechny živiny, které potřebuje ke zdravému a bujnému růstu.

Pak přítomnost hořčíku , fosforu a draslíku v čočce pomáhá zajistit, že vaše orchidej získá lesk a zdravý vzhled. Jak byste však tuto čočku měli používat? Velmi jednoduchým způsobem.

Pořiďte si poměrně velkou skleněnou nádobu, do které nasypete dvě polévkové lžíce těchto luštěnin, které zalijte 500 ml vroucí vody . Čočku nechte namočenou alespoň 6 hodin, aby se do vody uvolnily všechny její vlastnosti.

Budeme potřebovat i zbylou čočku. Dvě čajové lžičky dejte na pánev, kterou postavíte na sporák na mírný oheň . Nechte je opékat 5 minut a poté je dejte do mixéru, aby se rozemlely.

Vznikne prášek , který nasypete do skleněné nebo plastové nádoby . Vezměte lžičku tohoto prášku a nasypte do karafy, kterou pak zalijte trochou převařené vody (budete potřebovat asi litr).

Vaše hnojivo je připraveno! Doporučuje se používat jednou za 15 dní , brzy ráno nebo brzy odpoledne, tyto dva časové úseky jsou považovány za nejlepší pro růst rostlin.

Co se místo toho stane s čočkou, kterou necháme 6 hodin namáčet? Vodu budete muset jednoduše přefiltrovat a poté nalít do rozprašovače. Nastříkejte přípravek na listy , které budou okamžitě lesklejší a během několika dní zdravé a krásné.

Hnojivo orchidejí