Tchýnin jazyk, také lépe známý jako Sanseveria, je snadno pěstovatelná rostlina, která však vyžaduje určitá opatření, například ta týkající se jejího umístění. 

Jazyk tchyně

Jazyk tchyně, který je velmi přítomen v italských domácnostech a je považován za velmi trendy, by měl být umístěn podle pravidel Feng Shui.

Sanseveria, charakteristika rostliny

Pojem tchýnin jazyk lze považovat za chybný. Ve skutečnosti, když se řekne jazyk tchyně, někteří by si mohli okamžitě myslet na nějaké sušenky. Ve skutečnosti lze tento termín použít také pro označení Sanseveria, rostliny, která se v italských domácnostech opět stala velmi módní.

Koneckonců, listy, které tvoří Sanseveria, vypadají jako dlouhé žluté jazyky, poseté světlejšími zelenými nebo žlutými pruhy. Sanseveria je vědecký název, zatímco lingua di tchyně je ten, který se používá v běžném žargonu.

Úspěch Sanseveria je způsoben snadným pěstováním nejen velmi krásným a dekorativním. Kromě toho má také vlastnosti, které by se neměly podceňovat: čistí vzduch, přivádí kyslík a čistí prostředí. Nejen oxid uhličitý, ale také tchynin jazyk dokáže absorbovat toxiny přítomné ve vzduchu našich domovů.

Co se týče nenáročnosti na pěstování, tchýnin jazyk nepotřebuje tolik vody. Ve skutečnosti je to rostlina, kterou je potřeba jednou za čtrnáct dní zalít. Příliš mnoho vody by ve skutečnosti mohlo způsobit nebezpečnou hnilobu.

Kam umístit rostlinu tchýnin jazyk

I když je snadné pěstovat Sanseveria, aby se co nejlépe rozmnožovala, měla by být umístěna na konkrétním místě podle pravidel Feng Shui. Ten je disciplínou, která má své kořeny v taoistické geomantice, která je aplikována na architekturu. Jeho pilíři jsou pravidla týkající se zařízení domů, podle kterých by měl být předmět umístěn na jednom místě než na jiném.

Podle pravidel Feng Shui by tedy i tchynin jazyk měl být umístěn ad hoc. Vzhledem k tomu, že je považována za magickou rostlinu, měla by být umístěna v prostředí, které jí napomáhá . Toto prostředí v domě nepředstavuje ani jídelna, ani obývací pokoj. Motivace je jednoduchá: tyto dvě místnosti jsou ty, kde je více dřeva, přírodního prvku.

Bylo by špatné dát ji do koupelny, protože je to prostředí pro tento druh rostlin, příliš vlhké a může rychle onemocnět. Navíc, protože je to velmi silná a ochranná rostlina, neměla by být umístěna ve studiu nebo na pracovišti. Kvůli své síle by ve skutečnosti mohla blokovat kreativitu a její tok.

Pěstování tchyně jazyka

Podle orientální disciplíny Feng Shui by dokonalým místem pro jazyk tchyně byl vchod , místo, kde se zlepšuje atmosféra, která vstupuje. Ve skutečnosti by rostlina mohla být schopna přilákat peníze a vyčistit negativní energie lidí, kteří vstoupí do našeho domova. Vyplatí se to zkusit.