Nahnilé a zažloutlé rostliny? Díky této metodě se v krátké době vrátí do krásy a bujnosti.

roztok žloutnoucích rostlin

Zažloutlé nebo nahnilé rostliny nejsou ničím jiným než důsledkem nedostatečné péče, přehnané zálivky nebo nevhodného umístění květináče pro daný typ rostlin. K tomu všemu se přidává možná nemoc, s hmyzem, který se živí mízou rostliny, dokud neuhyne. Odborníci učí způsoby, jak jim pomoci, a zcela přírodní přísady, které působí proti všem druhům jevů : v tomto případě látka působí proti útoku hmyzu a obnovuje rostliny se zkaženými kořeny a žlutými listy.

Zažloutlé a shnilé rostliny, jaké jsou ingredience na jejich záchranu?

Pokud mají rostliny žluté listy a shnilé kořeny , existuje několik přísad, které lze použít, aby je zachránily a učinily je ještě krásnějšími než dříve. Ve většině případů je potřeba rostlinu co nejlépe vyživovat prvky, které jsou bohaté na minerální soli a vitamíny.

Ideální tekutá látka pro rostliny a jejich denní potřeba se skládá z:

  • Třtinový cukr – 3 polévkové lžíce
  • Teplá voda – 1 litr
  • Skořicový prášek – 3 polévkové lžíce
  • Prášek z černého pepře – 1 polévková lžíce
Třtinový cukr a skořice

3 základní složky pro výživu rostlin, hydrataci a obnovení vitality. Černý pepř působí jako přírodní repelent tím, že likviduje hmyz a zabraňuje příchodu nového. Zkušení školkaři doporučují používat tyto ingredience vždy s postupem popsaným níže.

Jak aplikovat látku na rostliny: rady školkařů

Hlavními složkami přípravku jsou mletý černý pepř, mletá skořice a hnědý cukr.

Černý pepř

Postup je následující :

  1. Vezměte litr teplé vody a přidejte třtinový cukr, míchejte, dokud se nerozpustí;
  2. Nyní nasypte skořici a dobře promíchejte, dokud se nerozpustí
  3. Totéž platí pro míchání a roztavení prášku černého pepře.

Všechny prvky, které vyživují zemi , hydratují a působí proti napadení parazity. Jakmile získáte tekutou směs, nalijte ji do sklenice v množství vhodném pro typ problému a velikost rostliny.

Hnojivo pro rostliny

Toto přírodní hnojivo by se nemělo používat více než jednou za měsíc, protože všechny složky jsou účinné a pomáhají rostlině zotavit se během několika dní. Vždy požádejte odborníky o radu, abyste pochopili, jaké množství je pro rostlinu vhodné nebo zda potřebuje zvláštní ošetření.

Výše uvedená směs ingrediencí je optimální pro každý typ rostliny , nevyjímaje, v uvedeném množství a se způsoby použití, které nikdy nesmí přesáhnout jednu aplikaci za měsíc.