Jak mít vždy krásné a svěží tulipány? Zde je trik květinářství pro krásné květiny jak ve vázách, tak na zemi.

Květinářský trik pro zdravé tulipány

Mezi všemi jarními květinami jsou tulipány jistě vysoce ceněny nejen pro své barvy, ale především pro svůj charakteristický tvar. Přesto jsou to květiny, které ve vodě i na souši potřebují zvláštní péči , aby byly bujné a v dobrém stavu. Pojďme se tedy podívat, jaký je trik floristů, aby byly krásné.

Tulipány, věci, které byste měli vědět

Tulipány jsou typicky jarní květiny, které kvetou s prvním žárem . Rostliny cibulnatého původu potřebují alespoň 4 týdny, než se z cibulí zrodí květ. I přes svou sezónnost jsou to květiny, které nemají rády přímé slunce ani horko, preferují chladná místa.

Málokdo ví, že jakmile tulipány uschnou, jejich cibulky mohou být vykopány, vysušeny a uloženy na chladném a suchém místě, aby byly vysazeny v následujícím roce . Tulipány kvetou mnohem déle než mnoho jiných jarních květin a jejich ošetření se liší, pokud se jedná o řezané květiny umístěné ve váze s vodou, nebo o zasazené květiny.

hrnkové tulipány

V prvním případě je vhodné při zalévání odříznout centimetr stonku diagonálně, stejně jako odstranit listy, které by při kontaktu s vodou rychle hnily. Existuje ale trik, který málokdo zná, aby vydržely ještě déle a květináři to dobře znají.

Květinářský trik pro krásné tulipány

Kromě nejlepší péče a pozornosti při diagonálním řezu základny květiny existují i ​​další triky, které lze použít, aby naše tulipány ve vázách vydržely déle .

Nejprve je vhodné vždy naplnit vázu studenou vodou , protože horká voda by mohla podporovat případné množení bakterií. A když už jsme u bakterií, co se řezaných květin týče, je dobrým zvykem přidat do vody ve váze pár kapek citronové šťávy. To pomůže zpomalit degradaci květin.
A co tulipány v zemi?

U vysazených květin je třeba dbát na dostatečnou hydrataci . Hlavní příčinou chátrání tulipánů na zemi je ve skutečnosti dehydratace následovaná příliš velkým množstvím světla. Důležité je udržovat půdu vlhkou pravidelnou zálivkou jednou týdně. Příliš mnoho vody riskuje hnilobu rostliny, proto vždy věnujte pozornost půdním podmínkám.

tulipánové pole

Je také velmi důležité vědět, kdy řezat květiny, aby rostlina zůstala bujná. Aby květiny vydržely déle, měly by se řezat, když ještě nejsou plně vybarvené, ale asi na 75 %.

Tímto způsobem je lze umístit do vázy s vodou a pokračovat v růstu a rostlina dále žít, aniž by utrácela příliš mnoho energie na kvetení. Velmi důležitá je také doba, kdy jsou květiny řezány. Je vhodné to udělat brzy ráno nebo pozdě večer , s nejnižšími teplotami, abyste rostlinu příliš nestresovali.