Když házíme banány, nikdy nesmíme vyhodit jejich část, protože by to pro náš dům mohlo mít velkou cenu. Tady je který.

banány

Každé roční období má své ovoce a často jen čekáme, až si některý z nich vychutnáme a ochutnáme chuť našeho oblíbeného ovoce par excellence.

Existuje však několik druhů ovoce, které lze nalézt na trhu po celý rok a patří mezi nejoblíbenější a nejběžnější, i když některé z nich mají původ v úplně jiných místech, než kde žijeme.

Banány: proto nikdy nevyhazujte všechno

Některé z těchto plodů, které my Italové milujeme, jsou banány , které jsou velmi užitečné pro naše zdraví jako zdroj draslíku a často se dají použít v jakémkoli typu receptu.

Banány: k čemu jsou některé jejich části?

Původem z tropických oblastí podrývá stoly našeho poloostrova již mnoho let a téměř nikdy doma nechybí, takže je namalován i na některých obrazech představujících zátiší.

Často je díky svému tvaru spojován s mužským členem a jeho jméno se používá jako sexuální narážka také po písni La Banana , která byla velmi populární v 2000.

Banány: k čemu jsou některé jejich části?

Na trhu většinou najdeme žluté nebo zelené banány v závislosti na jejich zralosti, i když je vždy lepší, jak radí odborníci, konzumovat ty, které mají průměrnou zralost.

Existují však různé druhy banánů, včetně těch světle modrých, které díky svému zrání mívají vanilkovou příchuť, ale které v Itálii téměř neseženete .

Na druhou stranu, v poslední době je v Itálii možné najít červené banány, které jsou mnohem sladší než ty normální, i když jejich cena je vysoká a je asi trojnásobná oproti těm normálním.

Tajemství, které málokdo zná

Banán se také stal velmi oblíbeným u malých po jeho popularitě díky postavám Minions , přisluhovačů Despicable Me , kteří jsou chamtiví po tomto ovoci.

Ne každý ale ví, že ač požíváme pouze vnitřek ovoce a vyhodíme slupku, ve skutečnosti plýtváme něčím opravdu vzácným, co bychom měli doma všichni využít.

Webem se totiž šíří videa vysvětlující, že jakmile je banán oloupaný, je nutné ponechat tuhou část na konci, která drží všechny plody pohromadě, a nechat uschnout.

Banány: k čemu jsou některé jejich části?

Před umístěním na slunce je však vhodné stonek odříznout a rozevřít, aby byla vidět všechna vlákna vytažená a umístěná do nádoby vystavené na pár hodin slunci.

Budeme mít sadu banánových vláken , která budou pro naše rostliny velmi užitečná, protože jejich umístění na zem uvnitř květináče bude fungovat jako vynikající hnojivo pro naše rostliny.

Jakým způsobem porostou silnými a vitálními nejen tím, že získají vodu, ale také vnitřní vlastnosti banánových vláken, které při kontaktu s vodou a zemí dodají naší rostlině vitalitu.