Díky těmto složkám mohou naše rostliny růst zdravě a bujně. Zde jsou ty, které mají cenu zlata.

přísady pro prosperující rostliny

Mnoho lidí našlo opravdovou zálibu v údržbě svých zahrad nebo rostlin , které mají doma, až do té míry, že objevili mnoho triků, jak je dokonale vypěstovat.

Bohužel ne každému se podaří mít čas a především mít ten pověstný zelený palec, který je potřeba k rostlinám, které jsou stále živé a balkony a pohádkové zahrady s nádhernými rostlinami a květinami.

Rostliny: zde jsou ingredience, které mají cenu zlata za jejich údržbu

V kolektivní představě je květinová zahrada nebo balkon plný rostlin znakem elegance, jen si pomyslete, že ve všech královských palácích jsou zahrady, ze kterých se vám zatočí hlava.

O ty se dobře pečovalo a byli a stále jsou zkušení zahradníci, kteří mají tendenci je udržovat co nejlépe uklizené, aby měli bujné květy, až přijde správná sezóna.

I v mnoha filmech můžeme vidět důležitost zahrad a rostlin, jako například ve Střihorukém Edwardovi , kde hlavní hrdina stříhal živé ploty a dal tak tvar jeho fantazii, nebo zase v Alence v říši divů , kde se zastavil v květinové zahradě.

Rostliny: speciální přísady

V mnoha městech Itálie jsou k návštěvě zahrady a botanické zahrady, které obsahují exempláře rostlin pocházejících také ze zahraničí a někdy jsme velmi překvapeni tvarem a barvou některých z nich.

Ale když zůstaneme trochu skromnější, můžeme si v našich domovech znovu vytvořit pěknou školku s rostlinami a květinami, které si dáme do našich domovů nebo na naše balkony, a můžeme si pomoci některými přísadami.

Zde je to, co použít

Nejprve si vezmeme dvě vaječné skořápky a rozdrtíme je v misce , kam vložíme hrst bramborových slupek a poté dvě nakrájené banánové slupky .

Jakmile se tyto ingredience spojí, nalijeme dovnitř litr vody a necháme směs tři dny odležet , dokud tato doba neuplyne, směs odebereme a pomocí cedníku přecedíme, zbyde jen tekutá část .

Jakmile je toto hotovo, odebereme šálek tohoto roztoku a nalijeme jej přímo do půdy našich rostlin, které budou mít tendenci absorbovat všechny potřebné živiny z těchto složek.

Rostliny: speciální přísady

Vaječné skořápky přinesou vápník , a proto budou mít tendenci posilovat listy a kořeny, bramborové slupky jsou bohaté na vitamín C a vitamín B6 a pomohou našim rostlinám růst zdravě.

Zatímco banánové slupky jsou bohaté na draslík a zajistí, že květy našich stálezelených přátel porostou hojně a rozkvetou dávajíc krásné a jasné barvy.

Dále, aby se snížila vlhkost půdy, lze na ni umístit skořápky vlašských ořechů . To také pomáhá udržet hmyz daleko od našich rostlin , protože nebude mít rád vůni kyseliny laurové obsažené v nich.