Jak docílit toho, aby orchidej kvetla a klíčila po celý rok? S touto metodou to bude rychlé a snadné.

Poupata orchidejí

Neomylná metoda pro orchideje , aby mohly růst zdravě a bujně s elegancí, která je odlišuje. Odborní školkaři vždy navrhují v tomto smyslu zcela přirozené metody. Přírodní ingredience mohou být použity jako hnojivo nebo pro péči o ně, až po další nástroj pro množení rostliny, aniž byste jej museli kupovat. Není to tak těžké, jak to zní, a udělejte to takto.

Jak se starat o orchideje

Orchideje jsou elegantní rostliny , které zkrášlí každý typ prostředí. Přizpůsobí se všem domovům a dodají originální a sofistikovaný barevný nádech. Mají tropický původ, z tohoto důvodu milují vlhká a teplá místa, nikdy však chladná. Ideální teplota začíná od 18 stupňů a dosahuje 28 stupňů. Vzdušné kořeny představují skutečnou zvláštnost této rostliny, jsou však velmi jemné a musí být zdravé, aby absorbovaly různé živiny.

bujná orchidej

Často se nacházejí v domácnosti nebo v kanceláři, dávají se jako dárek nebo kupují, protože jsou sofistikovaným symbolem. Jejich pěstování není snadné a vyžadují hodně pozornosti, přičemž všechny zahradnické rady je třeba do písmene dodržovat. Mezi ně patří důležitost umístění rostliny na okenní parapet a blízko zdroje světla, aniž by sluneční paprsky mohly rostlinu přímo zasáhnout. Kromě toho potřebují neustálou výživu a vodu, zejména v horkém období.

Půda nesmí být nikdy suchá a zároveň musí zcela odvádět vodu. Zamokření bude mít za následek pouze shnilé kořeny a proces pro rostlinu, který vede k její smrti.

Metoda pro zdravou a bujnou orchidej po celý rok

Odborná metoda pro  svěží, krásnou a zdravou orchidej  zahrnuje použití dvou hlavních složek: česneku a cibule.

Za prvé, málokdo ví, že tyto dvě složky mohou společně tvořit vynikající hnojivo a účinnou rostlinnou živinu. Ve skutečnosti bude stačit smíchat hlávku česneku a trochu cibule se slupkou nebo obě ingredience povařit a šťávu přefiltrovat. V obou případech se postarají o hloubkovou výživu půdy této rostliny, aby byla krásná.

Stroužky česneku v orchideji

Někteří školkaři také doporučují uříznout kousek rostliny řezem a ozdravit na dně pomocí zapalovače. Ihned poté se uchovává ve vodě, přičemž se připravuje půda obohacená stroužkem česneku a cibulí . Řízek se pak s touto výživou umístí pod zem, čímž se dá život nové rostlině.

Je to metoda, kterou používá mnoho odborníků , ale vždy je dobré požádat o radu, než to uděláte, abyste získali krásnou, zdravou a robustní rostlinu.