Proč to plýtvat, když je můžete znovu použít? Zde je nová metoda zahradníků pro rostliny na balkóně a na zahradě.

přísada v rostlině

Opětovné použití je vždy dobrá rada, zvláště v historickém období, jako je toto. Odpad není dobrý pro životní prostředí a existují přísady, které mohou mít více funkcí a použití. To je případ přísady , respektive semene vynikajícího produktu, který odborníci používají jako hnojivo a živinu pro rostliny. Jeho vlastnosti jsou uznávány po celém světě: to jsou důvody pro jeho použití a také metoda pro rostliny na balkóně a na zahradě.

Živina a hnojivo pro rostliny na balkoně a na zahradě

Existují  živiny a hnojiva pro rostliny na balkóně a na zahradě , které lze použít, aniž by se čímkoli plýtvalo. Je vlastně normální sníst vynikající avokádo a pak semínko vyhodit do kbelíku s organickým odpadem. Ve skutečnosti je toto jádro aktivním koncentrátem vlastností a výhod, které mohou léčit a vyživovat všechny rostliny.

metoda pro balkónové rostliny

Jak jej nejlépe využít? Profesionální zahradníci doporučují lískový ořech zakonzervovat, dobře omýt pod vodou a poté usušit. Jakmile je hotovo, lze jej přímo rozmixovat nebo nastrouhat ručně.

V každém případě je k dispozici směs bohatá na minerální soli a vitamíny , výborná pro rostliny na balkoně i na zahradě. Nyní postupujeme tak, že tuto směs smícháme přímo se zemí. Alternativně lze zředit vodou, nechat macerovat přes noc a poté přefiltrovat, čímž získáte ještě silnější látku.

Navíc, aby to bylo efektivnější, můžete použít banánové slupky a dokonce i cibuli.

Vlastnosti semen avokáda

Semena avokáda by se nikdy neměla vyhazovat, ve skutečnosti je většina zahrádkářů skladuje jako aktivní rostlinnou potravu. Obvykle se používá dužina avokáda, zatímco semeno je konzervováno pro jeho mnoho výhod pro životní prostředí .

avokádová pecka

Velké semeno nacházející se ve středu plodu má bohatý obsah mastných kyselin, fytosterolů a esenciálních aminokyselin. Chcete-li jej rychle nastrouhat, stačí z něj odstranit ochrannou fólii a poté nechat uschnout . Nastrouhané semínko avokáda se stává hnojivem pro rostliny bohaté na vitamíny a minerální soli nezbytné pro blaho rostlin.

Najít na trhu toto vynikající ovoce, využívané nejen v kuchyni, ale i na poli pohody, není snadné. Při nákupu u zkušeného zelináře vždy požadujte, aby byl zralý, abyste měli výbornou surovinu a také výborné hnojivo pro zahradu i pro rostliny na balkoně.

Než přírodní ingredience vyhodíte , vždy požádejte o radu důvěryhodné zahradníky, aby mohli zhodnotit alternativní využití, která lze použít.