Ingredience, která se už nikdy nebude muset vyhodit. Pro pokojové a zahradní rostliny má cenu zlata: růst je zaručen na roky.

Přísada pro rostliny

Existují přísady , které lze použít jako přírodní hnojiva. Některé z nich jsou prostě slupky, které se jako mokré vyhazují. Proč ve světě, kde je odpad na denním pořádku a životní prostředí žádá o pomoc, nepoužít tyto přísady jako hnojivo pro rostliny? Zvláště jeden, který se jí v létě, vždy přítomný na italských stolech, se promění ve vynikajícího spojence.

Přírodní složka, která má pro rostliny cenu zlata: jak vytvořit hnojivo

Hnojiva pro rostliny jsou ve většině případů vytvořena z odpadních složek ovoce a zeleniny. A nejen to, lze použít i další přísady, jako je kávová sedlina, aniž by se vyhodila do koše.

Složky tohoto vynikajícího přírodního hnojiva jsou:

  • kůra melounu;
  • Vodopád.

Melounová kůra je vynikající přírodní prvek bohatý na vodu, vitamíny a přírodní minerální soli. Všechny faktory, které pomáhají rostlinám na zahradě i v domě být krásnější a silnější.

Hnojivo pro rostliny

Nejprve sníte dužinu a pak, místo abyste slupku vyhodili, ji nakrájíte na mnoho malých kousků. Vložte ji do nádoby a poté nalijte trochu vody. Přikryjeme talířem a necháme uvnitř jeden den macerovat.

Ihned poté se vytvořená pěna filtruje, aby se získalo vynikající a výživné přírodní hnojivo pro rostliny. To lze použít jednou týdně a nalít přímo na zem: vyživuje, hydratuje, chrání a také nabízí malou pomoc v boji proti napadení parazity.

Vlastnosti melounové slupky

Zkušení školkaři doporučují používat melounové slupky jako hnojivo pro jakýkoli druh rostlin. Jeho vlastnosti vyživují a zaručují potřebný přísun k neomezenému rozkvětu.

Ovocné slupky jsou obecně dokonalou přísadou k vytvoření přírodního hnojiva. Bohaté na draslík a vitamíny pro zdravé a dokonalé kvetení. Můžete je přeměnit na tekutinu, zahrabat na kousky nebo přímo rozmixovat.

Složka melounové kůry

Sada vlastností a výhod, které si rostliny hned zamilují . Jak je vidět výše, v tomto případě jste požádáni o vytvoření měkké pěny. S plátkem melounu ale můžete vytvořit i smoothie, které vylepšíte banánovou slupkou (a tím zvýšíte dávku draslíku).

Nejen to, kousky melounu lze také umístit přímo pod zem, čímž se jejich vlastnosti stanou jedinečnými. Stručně řečeno, lahodné letní ovoce je také přirozeným záchranou rostlin, aby mohla růst a vzkvétat donekonečna .