Kdo by nechtěl mít rostliny, které jsou vždy zdravé a bujné? Podívejme se, jak dosáhnout maximálních výsledků s malým úsilím.

Zdravé rostliny

Ne každý má zelený palec a přesto je tento prostředek užitečný i pro jejich rostliny.

Rostliny v domě – velký přínos

Od prvních uzamčení se stále více lidí rozhodlo začlenit rostliny do svých domovů a vytvořit tak zelená zákoutí. Ať už je to na terase/balkonu, v obývacím pokoji nebo na nějaké poličce v kuchyni, nikdo se už nedokázal vzdát kouzla rostlin , ani ten, kdo zrovna nemá zelený palec.

Ať už se jedná o aromatické nebo stálezelené rostliny, péče o ně nebo pouhé prohlížení může být velkou pomocí. Nejen péče o rostliny uvolňuje nervy, ale rostliny mohou mít také přínos pro vzduch, který dýcháme, absorbovat oxid uhličitý a další.

rostliny v domě

Jak jsme však řekli, nejenom to, že ne každý se o to dokáže efektivně postarat. Navíc ne všechna prostředí jsou ideální pro to, aby naše rostliny rostly zdravě a bujně. Naštěstí existuje přírodní prostředek, který jim pomůže vykvést, který po použití tohoto prostředku bude dlouhotrvající a hojný.

Jakou přísadu použít

První věc, kterou musíte udělat, je vzít všechny rostliny a umístit je do velké mísy bez podšálků nebo ještě lépe do vany. V tuto chvíli se chystáme odhalit zázračnou přísadu, která pomáhá jejich kvetení: je to aspirin . Používá se jako samoléčba proti chřipce a bolestem hlavy, může způsobit, že rostliny rostou zdravěji, protože posílí jejich imunitní systém.

Budete muset rozpustit šumivou tabletu aspirinu v litru vody. Poté přistupte k vydatné zálivce vašich rostlin . Tento roztok složený z vody a aspirinu by se však neměl podávat častěji než jednou za měsíc.

Když je aspirin podáván rostlinám rostoucím v otevřené půdě, bylo prokázáno, že značně zvyšuje jejich velikost , ale také jejich výnos. Abyste pochopili, zda vaše rostliny budou dobře snášet aspirin, stačí rozpustit 1/4 aspirinu v litru vody, namočit a sledovat, jak reagují.

Stejné řešení lze také použít k usnadnění zakořeňování řízků. Pokud se také použijí jako voda na řezané květiny, vydrží mnohem déle. Ve skutečnosti aspirin také zvyšuje jejich odolnost vůči suchu.

aspirin

Ale proč je aspirin pro rostliny tak dobrý? Rostliny nezávisle produkují kyselinu salicylovou v malých množstvích, když jsou ve stresu. Právě kyselina by jim pomohla vypořádat se s hmyzem nebo jevy podvýživy nebo nemoci. Aspirin by posílil imunitní systém rostliny tím, že by jí zajistil nejen rychlé klíčení, ale také odolnost vůči škůdcům a chorobám. Kromě toho kyselina salicylová v aspirinu blokuje vývoj ethylenu, který způsobuje vadnutí rostliny.