Milovníci vánoční hvězdy? Možná jste to nevěděli, ale doma je to nejlepší pozice, aby to vzkvétalo: stává se krásným.

vánoční hvězda domů

Vánoční hvězda určitě patří k tradičním rostlinám, mezi to nejlepší, co lze o prázdninách najít. Je to vítaný dárek s jasnými a zářivými barvami a dokonalým stylem. I ti se zeleným palcem si vždy kladou otázku, jaká je doma ideální poloha, aby celý rok kvetla a zdravě rostla. Musíte být opatrní, ale pomocí pár jednoduchých kroků můžete mít bezchybnou vánoční hvězdu po celý rok. Pojďme společně zjistit, jak na to?

Vánoční hvězda: historie a tradice

Botanický název je Euphorbia pulcherrima, ale všichni ji známe jako vánoční hvězdu. Svou nádhernou jasně červenou barvou , která kontrastuje s jasně zelenou barvou listů. Málokdo ví, že pochází z Mexika a pokud je ponechán ve volné přírodě, může dosáhnout výšky až 3 metrů.

Zde v Itálii je symbolem vánoční tradice , ideální pro zahřátí domu svou barvou nebo jako dárek s významem, který vrací přátelství nebo jako talisman pro štěstí do nového roku. Jeho název pochází z tradice, vlastně od konce devatenáctého století byl vždy oficiálním dárkem pro americké velvyslance a poté se tento zvyk postupně rozšířil.

Vánoční dárek

Jeho červené listy a elegantní tvar pak byly spjaty s Vánocemi a tradicemi nejen u nás, ale ve všech částech světa. Hvězdy nejsou květy, ale listy samotné rostliny, které se během zimy zbarvují do tmavě červené.

Skutečná květina se jmenuje Ciazo a je to žlutý drahokam, který lze zahlédnout bez okvětních lístků a který se tvoří uprostřed červených listů během chladné zimy. Na rozdíl od mnoha jiných rostlin se vánoční hvězda rodí a roste v horských oblastech, kde dochází k náhlým změnám teplot a mírnému klimatu.

Poinsettia červené listy

Tato rostlina nesnese teploty nepřesahující 12°C, a proto je velmi důležité, aby měla uvnitř domu správnou polohu, zejména v chladném období.

Je to určitě velmi zvláštní rostlina a je spojena s mnoha mexickými i nemexickými legendami. Nejznámější doprovází tradici předvánočního obdarovávání : ve skutečnosti je to prý způsob, jak otevřít srdce nejsmutnějším a nejuzavřenějším lidem, znovu objevit lásku a laskavost k druhým.

Kam doma umístit vánoční hvězdu?

Jak se očekávalo, tato typická vánoční rostlina by měla být během zimy umístěna uvnitř místností domu. Je důležité, aby nebyl umístěn v blízkosti zdrojů tepla, ale ve světlém prostředí s teplotou neklesající pod 15/20°C.

Během prázdnin může být umístěn v obývacím pokoji , snaží se mu dát nejsvětlejší kout celé místnosti (možná před oknem). Dejte si pozor na studené proudy a vlhkost, aniž byste ji nechali ujít dobrou denní zálivku, aby její listy byly vždy světlé a neznečištěné.

Rostlina by nikdy neměla být umístěna v tranzitním prostoru. Přestože působí robustně, ve skutečnosti jsou její listy křehké a při průchodu lidí nebo čtyřnohých přátel by se mohly odtrhnout od základny a zničit její dokonalé olistění.

Vánoční hvězda

Ihned po prázdninách má ideální polohu na chladném a vzdušném místě, na jaře jej lze přemístit na balkón nebo zahradu. Miluje světlé plochy, ale ne přímé slunce a průvan. Od října bude krásná rostlina s dosud nevídaným kvetením přemístěna dovnitř domu.