Aby vaše orchidej rostla bujně a s krásnými květy, stačí ji zalít pouze jednou přísadou. Tady je který.

orchidejový make-up

V našich domovech, aby naše pokoje vypadaly hezky a jako kus nábytku, často používáme rostliny a květiny , které také rozveselí okolní místo.

Tyto rostliny jsou užitečné nejen z dekorativního hlediska, ale také pro zdravý vzduch, protože během fotosyntézy chlorofylu mají tendenci uvolňovat oxid uhličitý a měnit vzduch.

Orchidej: jak ji udělat silnou a svěží s jednou přísadou

Kromě toho přítomnost některých z těchto rostlin, zejména těch tučných, jako je aloe vera nebo tchýnin jazyk, jsou velmi užitečné proti plísním, které by se mohly tvořit na stěnách kvůli kondenzaci.

Orchidej: zde je ingredience, aby květy byly bujné

Ve skutečnosti mají tyto druhy rostlin tendenci absorbovat veškerou přebytečnou vlhkost a vytvořit místo, kde jsou umístěny, takovou vlhkostí, že nehrozí vytvoření nebezpečné plísně na stěnách.

Je třeba říci, že přítomnost rostlin v našich domovech a zejména na našich balkonech je velmi důležitá vzhledem k jejich ekologické funkci a pomoci, kterou planetě prostřednictvím ekosystému poskytujeme.

Orchidej: zde je ingredience, aby květy byly bujné

V našich domovech, zejména v letních měsících, míváme okna otevřená a mnoho hmyzu dokáže vniknout a usadit se na naše rostliny. Tímto způsobem budou opylovat květy.

Hmyz proto nesmíme odhánět, když není nebezpečný, ale naopak k němu musíme vztáhnout ruku a pomoci mu v procesu opylování, který je pro ochranu planety velmi důležitý.

Abychom toho dosáhli, musíme na našich balkonech a v blízkosti oken udržovat rostliny s přísnými květy a často mezi nejprodávanějšími a nejvíce darovanými patří orchideje , protože jsou vždy elegantní a symbol krásy.

Trik

Tyto rostliny jsou velmi běžné a existují různé druhy, ale ne každý je dokáže udržet v dobrém stavu, ale existují způsoby, jak zajistit, aby měly svěží a objemné květy.

Často se říká, že aby listy orchideje rostly silné a lesklé a nepadal na ně prach, stačí je namočit vodou a citronovou šťávou, která po vložení do země rozroste květy. silné a tvoří pevné keře.

Existuje však nejen tato metoda, ale ještě jedna velmi účinná, která rostlině dodá správné množství fosforu , vápníku a hořčíku a to je možné díky použití kravského mléka .

Orchidej: zde je ingredience, aby květy byly bujné

Rozmícháním lžíce mléka v litrové láhvi s vodou můžeme alespoň jednou měsíčně zapíchnout 8 čajových lžiček směsi do země a zbylou tekutinu pak vložit do rozprašovače.

Tímto způsobem se květy orchidejí narodí a porostou silné a bujné, zatímco listy, na které postříkáme vodou a mlékem a potřeme vatou budou lesklé a beze stop prachu.

Tento trik prostě musíte vyzkoušet, aby byla vaše orchidej speciální a jedinečná.