Pouze tři ingredience k přípravě tohoto vynikajícího domácího fungicidu: rostliny se vám poděkují krásnými a zdravými květy.

velmi silný fungicid

Často se stává , že pokojové rostliny mohou mít na listech plísně a parazity. Odborníci se shodují, že každá rostlina je jiná, stejně jako léčba, kterou by měli dostat. Obecně se můžete spolehnout na zcela přírodní ingredience: hnojivo se třemi běžně používanými složkami, které se po spojení stanou dokonalým fungicidem.

Fungicidy pro rostliny: účinné přírodní složky

Hnojiva se v poslední době připravují pouze ze zbytků potravin nebo přímo se slupkami z ovoce a zeleniny. Ve skutečnosti mají přírodní složky mnoho vlastností, ale také živin, které mohou rostlině pomoci postavit se na nohy.

Když byly rostliny napadeny plísněmi, vstupují do hry tři silné přírodní ingredience, které se po spojení stávají silným fungicidem, který lze okamžitě použít. Ingredience jsou následující:

  • 1 hlava česneku kompletní se slupkou
  • 2 lžíce mleté ​​skořice
  • 1 sklenici mléka
  • 1 litr vody
Tři složky pro fungicid

Vlastnosti těchto tří složek jsou zvláštní, ve skutečnosti obsahují řadu živin pro rostlinu a mají schopnost působit proti napadení plísní nebo parazitů obecně. Vytvářejí patinu, která eliminuje jejich přítomnost, dokud rostlina nebude opět krásná, zdravá a plná barevných květů.

Jak se fungicid připravuje a používá?

Příprava fungicidní látky s přírodními složkami je snadná:

  • Vezměte česnek a nasekejte ho i se slupkou (125 gramů na litr vody)
  • Vezměte hrnec s litrem vody a přidejte česnek
  • Nasaďte víko a nechte 24 hodin macerovat.

Ihned poté přidejte skořici a jemně promíchejte. Směs se dvěma přísadami ve vodě by měla za občasného míchání vařit asi 30 minut.

Jakmile směs vychladne, zcela ji sceďte do skleněné mísy. V tuto chvíli nalijte sklenici mléka a promíchejte všechny tři ingredience.

Fungicidy pro rostliny

Látka je připravena k použití na rostliny s konkrétními houbami. K tomu stačí dát tekutinu do rozprašovače, aby směs tří složek šla přímo na listy a na stonek.

Někteří školkaři dávají přednost nalít směs na zem, dobře zalévat, aby vyživili a dali rostlině sadu přírodních složek , které jí pomáhají porazit houbu. Kdy ho pokaždé použít? Vždy, jakmile rostlinu napadne nějaká houba nebo bakterie.

Pro jistotu se vždy obraťte na odborného školkaře, který bude schopen potvrdit, zda konkrétní rostlina potřebuje či nepotřebuje přímý zásah jinými přísadami. Je třeba poznamenat, že česnek, skořice a mléko nejsou škodlivé pro rostliny a jsou bohaté na vlastnosti .