Mohou být citrony ponechány připojené k rostlině? Ne každý ví, co se skutečně děje: odborníci vše vysvětlují.

Citrónovník

Citrony představují dokonalé citrusové ovoce , které má intenzivní žlutou barvu a nabízí soubor vlastností a výhod té nejvyšší úrovně. Aktivní koncentrát vitamínů a minerálních solí s kyselou chutí, která tak nějak identifikuje italskou tradici ve světě. Vynikající pro tělesnou pohodu, k úklidu domu nebo jako hlavní hrdina mnoha kulinářských přípravků. Vždy spontánně vyvstane otázka: mohou být citrony ponechány přichycené k rostlině nebo ne ?

Citrony připojené k rostlině, co se stane?

Žluté citrusové plody jsou symbolem pohody s typickou vůní, která identifikuje Itálii v celé její nádheře. Citron je bohatý a všestranný, s množstvím vitamínů, které není radno podceňovat. Jejich krása se pozná, i když jsou jen tak na stromě. Co na to ale říkají odborníci? Je správné držet citrony přichycené k rostlině nebo ne?

Rostliny mohou být na zahradě nebo na terase , proto si mnoho lidí klade tuto otázku pro dobro citrusových plodů i rostliny samotné. Definitivní odpověď chtěli dát odborní školkaři.

Citrony dozrávají po velmi dlouhé době, která může dosáhnout až devíti měsíců. Po celou tu dobu citrusy absorbují vodu a všechny potřebné živiny, aby byly dobré – šťavnaté a chutné. Nejen to, jejich žlutá barva se zvyšuje pomocí slunečních paprsků. Rostlina uchovává plody až do sklizně, aniž by bránila novému kvetení a následné produkci.

citrony připojené k rostlině

Je zřejmé, že když jsou zralé, musí být sklizeny, aby se zabránilo procesu degradace. V tom okamžiku odpadnou z rostliny nebo již nebudou poživatelné. Co to znamená? Slupka zhoustne a dužina je zcela dehydratovaná. Je to nevyhnutelný proces, protože samotná rostlina bude tuto vodu potřebovat ke své obživě.

Kdy se sklízejí citrony?

Kdo má citroník, bude se o něj muset starat po celý rok. Je to rostlina, která potřebuje vodu a péči, aby mohla v uvedeném období sklízet plody. Úrovně zrání se mohou v roce zpravidla lišit. První sklizeň probíhá v měsících dubnu a květnu. Bývá hojný a dobrý. Jsou některé, které mají stále hrbolatou, drsnou kůži .

sběr citronu

Můžete se rozhodnout pro druhou sklizeň v červenci , s ohledem na hladkou a kulatou slupku, abyste pak došli k poslední sklizni v srpnu maximálně září. V této části roku jsou plody malé a dokonce bez pecek.

V každém případě je důležité dodržovat pravidla , která ukládá matka příroda, pro blaho citrusových plodů i rostliny samotné.