Když do hrnečku dáme trochu pomerančové kůry a soli, dosáhneme úžasného výsledku. Tady je který.

oranžový

Itálii máme mnoho druhů ovoce, které roste v našich regionech, které se stalo skutečnými specialitami některých regionů a mnohé z nich jsou citrusové plody, jako jsou například pomeranče.

Toto citrusové ovoce lze na trhu nalézt v mnoha jeho odrůdách, jako jsou Tarocco, Navelina , běžně nazývané Navel, Tarocco Gallo , Moro, Sanguinello , Tarocco Nocellare a Washington Navel .

Pomeranč: co se stane, když jeho kůru dáme do hrnku se solí

Oblastí, kde se v Itálii pěstuje nejvíce pomerančů, je Sicílie a sicilské pomeranče nám závidí celý svět kvůli jejich jedinečné a nezaměnitelné chuti, která je také prospěšná pro zdraví.

oranžový

Ve skutečnosti, odjakživa, když jsme bez síly a jsme nachlazení, dávka vitamínu C , kterou si koupíme pitím pomerančového džusu, nám dodává energii.

Není divu, že v lécích, které nám pomáhají nabrat sílu, ale také v těch proti chřipce a infekcím, najdeme mezi složkami často pomeranč , protože pomáhá našemu imunitnímu systému bránit se proti nemocem.

Pomerančové kůry: to se stane, když je dáte do hrnku se solí

V tomto období, s vánočními svátky, jsou pomeranče velmi rozšířené a snadno je najdete na stole při vánočních a novoročních večeřích jako jedno z nejkonzumovanějších druhů ovoce.

Jejich nezaměnitelná vůně je často spojována s tímto obdobím a často se toto citrusové ovoce používá také k ozdobení vašeho domova díky použití některých prvků pomeranče.

Ačkoli někteří mají tendenci sušit kruhové plátky pomeranče a pak je používat jako ozdoby na stromech, jiní mají tendenci používat pouze kůru tohoto citrusového ovoce k výrobě personalizovaných dekorací .

Jiní mají naopak tendenci umisťovat kůru do umyvadla nebo na radiátor, aby zajistili uvolnění éterických olejů a šíření vůně po celém domě.

Metoda, kterou málokdo zná

Málokdo ale ví, že s přídavkem soli jsou tyto slupky výborným spojencem při řešení velkého problému, který by se mohl vyskytnout na šálcích používaných na naše snídaně nebo na šálky na kávu .

Často, když pijeme ranní drink nebo když popíjíme kávu , stává se, že i přes dobré umytí nádobí zůstává šálek špinavý a se svatozáří.

To se může stát, když používáme čokoládu nebo ječmen spolu s mlékem nebo když má káva tendenci zanechávat nahnědlé stopy, které nelze odstranit ani po mnoha umytích.

Pomerančové kůry: to se stane, když je dáte do hrnku se solí

Tím, že do našeho hrnečku dáme sůl a potřeme jí s použitím pomerančové kůry stěny hrnečku, uvidíme, jak se tato přebytečná špína jako mávnutím kouzelného proutku odstraní.

Šálek se ukáže jako zcela čistý a beze zbytků a poté jej můžeme opláchnout a poté jej znovu použít k popíjení nápoje .

Tuto metodu lze použít i v jiném nádobí, protože sůl s pomocí pomerančové kůry má tendenci odmašťovat a odstraňovat přebytečné nečistoty, aniž byste museli utrácet peníze za průmyslové výrobky.