Umístěním této rostliny na balkon budou vosy a sršni jen vzpomínkou. Díky svým vlastnostem všechny uniknou.

Vosy v domě

S příchodem jara příroda nabízí sadu květin, nějak se vracíme k životu. A takto se zvířata dostávají ze zimního spánku, včetně vos a sršňů. Jedná se o obávaný hmyz, který se může uhnízdit ve vnějších rozích zahrady nebo samotného domu. Chcete-li je udržet pryč a zajistit, aby nezabírali sdílené prostory, existuje rostlina, která může pomoci tím, že hmyz upustí.

Jak udržet vosy a sršně mimo domov?

Vosy a sršně nelze zaměňovat se včelami . Každý z nich představuje jinou kategorii se specifickými vlastnostmi:

  • Vosa má dlouhé, zúžené tělo, s jasně žlutou barvou;
  • Sršni bývají červeno/cihlově hnědí a mají podsadité tělo o velikosti, která dosahuje asi 3 cm;
  • Včely mají méně zúžené tělo než vosy a teplejší žlutý tón.
vosí hnízdo

Včely opylují a jejich úkol je zásadní. I vosy a sršni mají své zaměstnání v přírodě, když je třeba mít na paměti, že jejich agrese je vždy vyvolána obranou v případě ohrožení nebo předpokládaného ohrožení. Jejich žihadlo se po bodnutí na rozdíl od včely neodlomí.

Rostlina, kterou vosy a sršni nemají rády

Je normální mít strach a chtít se s nimi jakkoli vyhnout kontaktu. V jejich přítomnosti se člověk nesmí rozčilovat a nesmí je obtěžovat, protože v obraně by se mohli chránit bodnutím. Pokud je hnízdo nalezeno, nesmí se ho dotýkat, ale je kontaktován specialista v oboru, který jej přesune do bezpečí.

Je to hmyz , který nemá dlouhou životnost, svůj cyklus končí s příchodem zimy. Ekosystém je dokonalý stroj , proto jim nesmíme ubližovat, ale osvojit si rostliny, které je mohou udržet pryč kvůli jejich zvláštním vlastnostem.

Je to kafrovník , milovaný a posvátný v celém Japonsku.

kafrovník

Tato kafrová rostlina je nejen velmi krásná, ale dokáže také čistit vzduch. Jsou to exempláře, které přežily po bombě v Hirošimě, a z tohoto důvodu jsou uctívány a milovány. Symbol japonského života je stálezelený, odolný a nevyžaduje zvláštní péči. Mezi jeho vlastnosti patří schopnost udržet vosy a sršně pryč díky své nepříjemné vůni.

Ideální doba pro výsadbu je na jaře, umístěním na stinné nebo slunné místo. Skvěle se přizpůsobí různým terénům, protože ve všech směrech zabraňuje stagnaci vody. Nechce zavlažování jakéhokoli druhu , s výjimkou určitých období roku. Je schopen odolat drsným zimním teplotám, i když je lepší jej chránit před mrazem. Uchovávejte mimo dosah zvířat a dětí, protože obsahuje potenciálně jedovatou látku.