Jak dosáhnout dlouhodobého a výbušného kvetení během okamžiku? S tímto přírodním hnojivem vyřešíte všechny své problémy. Zde je to, co potřebujete.

výbušné kvetení s hnojivem

Začněte vyhazovat všechna chemická nebo umělá hnojiva, která doma máte! S metodou, kterou vám vysvětlíme, budete mít dlouhotrvající a mimořádné kvetení . Zde je návod, jak na to jít, abyste dosáhli skvělých výsledků.

Protože kvetení není vždy zaručeno

Jakkoli můžeme milovat naše rostliny a zacházet s nimi opatrně , naše malé zelené klenoty, nemusí nám nutně poskytnout mimořádnou podívanou kvetení . Z jakého důvodu?

Kvetoucí

Existuje mnoho příčin, které mohou tento přirozený proces blokovat , ale často k nim nedochází. Prvním faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je zavlažování . Na rozdíl od toho, co by se dalo věřit, rostliny nebo květiny nemusí být vždy zalévány.

Začněte poznávat půdu, studujte její vlastnosti a organoleptické vlastnosti: pochopíte, že není vždy potřeba ji zalévat . Pokud je například na dotek vlhká, znamená to, že je vaše rostlina v pořádku a nepotřebuje další vodu.

A naopak, pokud se vám zdá suchý nebo příliš vláknitý na dotek, znamená to, že váš zelený klenot potřebuje pít. Pozor také na sluneční světlo . Sluneční paprsky sice pomáhají rostlině růst zdravě, silně a robustně , ale ve skutečnosti mohou mít i opačný účinek, tedy spálit listy a kořeny.

Umístěte proto svůj malý kousek zelené plíce do vhodného prostředí, abyste podpořili jeho růst . Pokud jste však již tyto techniky zavedli , ale kvetení je pozdě , budete se nutně muset uchýlit k hnojivu.

Zapomeňte ale na ty chemické nebo umělé. Technikou, kterou vám právě odhalíme, si budete moci vyrobit přírodní hnojivo, které vám zaručí výbušné a dlouhotrvající kvetení.

Přírodní hnojivo s mimořádnými účinky

Začněte vyhazovat všechna chemická a umělá hnojiva, která máte. S technikou, kterou se vám chystáme odhalit, si budete moci sami vyrobit přírodní hnojivo pouze ze tří složek.

Rostlina

Jste připraveni zjistit, jak postupovat? Tak se do toho hned pustíme. První ingrediencí, kterou budete potřebovat, jsou banány ! Jak dobře víte, tyto plody jsou bohaté na draslík a také na další minerální soli , které díky svým přírodním složkám podpoří kvetení vašich rostlin.

Začněte toto ovoce loupat a dejte slupky do sáčku , který pak dáte do mrazáku. Nechte je tři hodiny v chladu, poté je vyndejte z mrazáku a pomocí malého prkénka a ostrého nože začněte krájet na malé kousky .

Poté je vložte do hrnce , který později přivedete k varu. Mezitím si dejte bramboru a začněte ji loupat. Tato zelenina je také bohatá na draslík , ale také na škrob , který je zdrojem energie pro naše rostliny . Postup je stejný jako u banánových slupek: seberte proto slupky od brambor a vložte je do chladícího sáčku a vše zmrazte.

Po třech hodinách je vyndejte z mrazáku a začněte je krájet na malé kousky. Samozřejmě je přidáte k banánovým slupkám ve stejném hrnci, do kterého nalijete 600 ml vody. Nechte pánev na ohni až do varu, tedy alespoň 15 minut . Vše zakryjte termo víkem.

Po uplynutí této doby tekutinu přefiltrujeme pomocí sítka do sklenice a necháme stranou. Nyní přidáme naši třetí přísadu nebo cukr nebo alternativně med do naší dříve vyrobené tekutiny.

Nalijte dvě lžíce bílého cukru nebo velkou lžíci medu a vše promíchejte. Et voilà, naše přírodní hnojivo je připraveno . Nyní stačí rostliny zalít.

Uvidíte, že s tímto systémem během několika týdnů začnou vaše rostliny shánět mnoho barevných a nádherných kvítků . Buďte však opatrní, toto hnojivo by se nemělo používat denně, ale jednou za 20 dní .

Poté jej uchovávejte na suchém a chladném místě, mimo přímé zdroje tepla . Uvidíte tedy, že s touto technikou vám vaše rostliny poděkují : za chvíli budete i vy svědky procesu kvetení, což je naprosto mimořádná podívaná.

Na rozloučenou se pak můžete připravit s chemickými nebo umělými hnojivy . S pouhými třemi ingrediencemi a mimo jiné velmi přírodními si můžete vytvořit domácí lék schopný zaručit dlouhotrvající a výbušné, ale především velmi rychlé kvetení .

Technické kvetení