Jak mít vytrvalý a mohutný brambořík? K tomu, aby rostla tímto způsobem, stačí jen toto: hned to vyzkoušejte.

Vytrvalý a statný brambořík

Je to krásná rostlina , která dokáže vyšperkovat váš domov teplými barvami, které vás zahalí v každém ročním období. Je důležité, aby se o rostlinu starali a dodržovali ji podle doporučení školkařů, i když málokdo ví, že velmi snadnou metodou je možné mít vitální a vytrvalou rostlinu. Co je lepšího než krásný brambořík v domě, který vždy vypadá zdravě? Odborníci nám říkají, jak na to.

Charakteristika bramboříku

Brambořík je krásná podzimní rostlina, která patří do čeledi Primulaceae a čeledi Myrsinaceae. Je to druh rostliny, která je odolná a má velmi rychlý růst.

Je keřovitý a vytváří řadu krásných jemných květů v barvách růžovo – bílé – fialové až po intenzivní jasně červenou. Kvetení trvá od září a trvá až do dubna.

Květy nejsou všechny navoněné, jsou jednotlivé a mohou být i stočené podle druhu rostliny. Jeho listy jsou tmavě zelené, s horní částí elegantně zbarvenou bílou barvou , zatímco ve spodní části najdeme červené pruhy.

Cyclamen

Jeho zvláštní jméno pochází z řečtiny a znamená kruh, stejně jako jeho kořeny, které mají nebývalý kulatý tvar. Je to rostlina pocházející z oblastí Středozemního moře, která se velmi snadno pěstuje i pro ty, kteří nemají příliš vyvinutý zelený palec.

Svěží a vytrvalý brambořík – tento musíte použít

Je to hlavní rostlina podzimu, proto je důležité umístit ji do správné polohy. Školkaři vás také vyzývají, abyste nepodceňovali konkrétní přísadu, díky které roste krásně, zdravě a je také cestou k trvalce.

V první řadě je důležitá velikost květináče, a to natolik, že se musí hodnotit podle velikosti rostliny. Pro nepřetržité kvetení je lepší zvolit malý květináč a ten pak postupně měnit, jak rostlina roste.

Pak je dobré vybrat zeminu, se základní složkou, kterou při pěstování bramboříku pěstujete v květináčích: kůrou Tato drcená stromová kůra se přidá k rašeliníku (mechu), čímž vznikne roztok, který zadržuje vodu a zajišťuje správnou vlhkost půdy bez stagnace vody.

Aby byla zdravá, krásná a velmi silná, stačí použít toto hnojivo třikrát týdně přidáním hnojiva bohatého na draslík a fosfor .

Cyclamen v bílém hrnci

K tomuto tajemství našich školkařů přidáváme i správné množství vody. Rada? Ponořte rostlinu do misky plné vody při pokojové teplotě na 30 minut nebo ji zalévejte odshora dolů, jako jakýsi jemný vodopád.

Zdravý také znamená bez jakékoli nemoci, ve skutečnosti jsou to listy, které vás upozorní v případě nepohodlí nebo různých patologií. Pokud už barva listů není zelená a svěží, pak je čas poradit se s odborníkem.