Anthurium je velmi krásná kvetoucí rostlina, která se v našich domovech vyskytuje pro svou odolnost a snadné pěstování. Ale jak to mít vždy zdravé a vitální?

anthurium lék

Existuje přírodní hnojivo, které zajistí, že anthurium bude vždy silné a vitální. Pojďme se podívat, jak si ho připravit doma.

Charakteristika anthurium

Anthurium neboli anturie je nejprodávanější a oblíbená pokojová rostlina do bytů. V průběhu let byly zavedeny nové druhy, což znamenalo, že rozsah možností lze rozšířit. Dnes je totiž možné najít nejen červené anturie, ale i dalších různých barev, tvarů a velikostí .

Anthurium

Anthurium je rostlina, kterou lze přizpůsobit různým situacím a vybavení, i když její původ je v lesích Kolumbie a patří do čeledi Araceae . K jeho zavedení v Evropě došlo před více než sto lety.

Rostlina postupem času vyvine svůj typický nabíraný tvar a obvodové řapíky listů. Pokud dříve byla považována za rostlinu, která se obtížně pěstuje, dnes je rozšířená. Pokud se vám nedaří dobře kultivovat, je třeba hledat problémy v teplotních chybách a nízké vlhkosti. Ve skutečnosti by měla být anthurium umístěna v blízkosti oken, na velmi světlém místě, ale ne na přímém světle. S přibývajícím světlem se kvetení zvýší, zvláště pokud je rostlina chráněna před průvanem.

Přírodní hnojivo pro domácí přípravu

Hnojení anthuria bude prováděno od jara do podzimu, nebo když je rostlina ve vegetaci. Chemické tekuté hnojivo určené pro kvetoucí rostliny můžete použít každé dva týdny. Pokud se hnojení ukáže jako nedostatečné, květy se neotevřou nebo anthurium vytvoří pouze nové listy.

Místo chemického hnojiva si můžete připravit i jedno doma, zcela přírodní. Podívejme se jak.

Budete potřebovat slupky ze tří banánů, o kterých je známo, že jsou bohaté na fosfor a draslík. Mohou pomoci půdě zůstat dostatečně vlhká. Slupky je třeba nakrájet na malé kousky a dát do misky spolu se stroužkem česneku , který je vynikajícím fungicidem a baktericidem, který pomáhá rostlině zůstat zdravý.

Vše přemístěte na dno plastové láhve, dříve zbavené horní části, a přidejte trochu neutrálního čisticího prostředku . Ten nebude pro rostlinu škodlivý a bude podporovat rozklad. Přidejte litr vody a dejte na chladné a suché místo, nejlépe zakryté pokličkou, asi na 48 hodin.

Zdravé a svěží anthurium

Získanou tekutinu přefiltrujte a velmi pomalu ji nalijte na půdu rostliny, ujistěte se, že ji půda absorbuje, a poté operaci opakujte. Během okamžiku si všimnete, že vaše anthurium sílí a sílí. Nejen to bude chráněno před vnějšími činiteli a před napadením rostlinnými bakteriemi/chorobami.