Zkoušeli jste někdy dát banán do země? Výsledek na vaší zahradě může být úžasný za pouhý týden.

Banán v zemi

Banán v zemi může fungovat jako přírodní hnojivo, které dává nový život i těm nejzchátralejším zeleninovým zahrádkám nebo rostlinám.

Banán v zemi: proč to dát

S příchodem jara je potřeba o zeleninovou zahrádku pečovat mnohem více než v zimě. O zahradu či rostliny se totiž nemůžete přestat starat ani v zimě. Zejména hnojení a zálivka by měla být stálá.

Během a po různých uzávěrkách a příchodu pandemie se osobní vypěstování bioproduktů stále více stává nezbytností. Kromě toho, že péče o rostliny a zeleninu je činnost, která může být docela uspokojující, obohacující a dokáže uvolnit napětí.

Spíše než používáním chemických hnojiv a hnojiv můžete ušetřit čas, peníze a udělat dobro pro přírodu používáním organických hnojiv pocházejících přímo z naší kuchyně. Kávová sedlina, vaječné skořápky, ovocné slupky, zbytky zeleniny se mohou stát perfektními prvky pro hnojení vašich rostlin. Další příklad? Vložte banány do země . Podívejme se, jak to udělat a proč je to dobré pro naše rostliny a je to extrémně snadné, protože nevyžaduje maceraci nebo směsi, které mohou ubírat čas a chuť.

banán v zemi

Jak to udělat

Banány jsou ovoce , které v našich kuchyních snadno najdete. Nebude proto těžké vzít celý jeden a vložit ho do země. Prakticky se podívejme, co je třeba udělat.

Ať už máte malou zahradu v zemi nebo   rostliny v květináčích , musíte udělat díru buď v zemi, nebo v květináči. V tuto chvíli bude nutné zasunout banán do země, do otvoru, který jste právě udělali. V tomto okamžiku budete muset chvíli počkat.

Ve skutečnosti bude stačit pár dní, aby se banán začal rozkládat. Při rozkladu uvolňuje do půdy živiny, které budou pomalu absorbovány půdou a rostlinou. Vaše zelenina, díky tomuto přírodnímu hnojivu, bude moci růst zdravě a silně.

banány

Ve skutečnosti jsou banány velmi bohaté na draslík a mohou obohatit obranný systém rostlin a zabránit jim, aby se staly obětí nemocí nebo parazitů. Banán v zemi, umístěný celý, navíc umožní rostlině vyživovat kořeny, zabrání jejímu vadnutí a ochrání ji jak před chladem, tak i před delším suchem.

V případě ovocných rostlin banán stimuluje produkci ovoce vyšší kvality; u kvetoucích rostlin naopak kvetení stimuluje.

Kromě celého banánu se dají použít i banánové slupky, které se předtím nechaly macerovat ve skleněné nádobě s vodou.