Zamioculcas, chcete vidět, jak roste zdravě a bujně? Pak si každý den dejte šálek tohoto a uvidíte, jaká paráda! Poděkujete nám za tip, který znají jen odborníci.

Zamioculcas

Máte také nádherný zamioculcas , který však nekvete? Ode dneška se vše mění: s šálkem této přísady každý den se vaše rostlina znovu zrodí.

Zamioculcas, extrémně odolná a velmi náročná rostlina

Pokud jste se dočetli až sem a protože také vlastníte zamioculcas . Pokud jste milovníky zahradničení nebo interiérových dekorací, pravděpodobně jste již o této rostlině četli.

Zamioculcas

Pokud ne, doporučujeme tuto četbu, protože se vám jistě bude hodit. Druh, ze kterého tato rostlina pochází, je Zamioculcas Zamiifolia . Jde o tropickou rostlinu pocházející z Afriky, která se však v posledních letech pro svůj charakteristický vzhled a především pro své mimořádné vlastnosti velmi rozšířila i v Evropě.

Jeho listy jsou jasně zelené , což bezpochyby upoutá pozornost. Jde o velmi odolnou a pěstitelsky nenáročnou rostlinu. Přesto vám říkáme, že k tomu, aby byl zdravý a bujný, potřebujete odhodlání: pokud mu nebudete věnovat zvláštní pozornost, snadno uvidíte, že chřadne.

Možná jste si toho právě všimli? Viděli jste v poslední době svůj zamioculcas nudný a nepříliš bujný ? Nebojte se! S tímto systémem se vše změní: vaše rostlina se znovu zrodí.

Recept, aby vaše rostlina rostla zdravě a bujně

Zamioculcas je stálezelená rostlina , která, jak jsme vám řekli dříve, se narodila v Africe. V poslední době se však v Evropě vylidňuje pro svou mimořádnou krásu a četné blahodárné vlastnosti.

Stálezelená rostlina

Je to velmi odolná rostlina, schopná přežít vysoké i nízké teploty . Buďte však opatrní! Pokud tomu nevěnujete náležitou pozornost, můžete vidět, jak bleskově vybledne.

Všimli jste si v poslední době, že váš Zamioculcas se snaží růst zdravě a bujně? Nebojte se, máme pro vás řešení. Tento recept musíte udělat, abyste své mimořádné rostlině dali znovu život. Jste připraveni odhalit tajemství toho nejzkušenějšího? Tak tedy začněme hned!

K přípravě tohoto receptu budete potřebovat litr vody, do které přidáte melounovou kůru nakrájenou na malé kousky . Toto ovoce je bohaté na draslík a hořčík a všechny ty hlavní vitamíny, které umožní vaší rostlině růst zdravě a silně.

Postačí vám 100 g této kůry . Vše mixujte v mixéru asi minutu. Po rozmixování pomocí sítka přelijte roztok do nádoby nebo skleněné nádoby nebo ještě lépe do rozprašovače . To je vše, vaše přírodní hnojivo je připraveno.

Nyní můžete své rostliny zalévat tímto roztokem : uvidíte, že za velmi krátkou dobu bude váš zamiokulcas stejně jasný a bujný jako kdysi. Tento roztok můžete použít i jednou denně, pokud není půda nadměrně mokrá.

Tuto techniku ​​používají nejzkušenější zelené palce k navrácení zdraví a vitality rostlině. Znali jste tento trik? Zkusíš to? Jsme si jisti, že budete ohromeni, když uvidíte, jak se zamioculcas , pouze s touto jednoduchou přísadou, melounovými slupky, znovu zrodí.

Aby však vaše nádherná rostlina přežila co nejdéle, musíte ji kromě správné zálivky zaručit i bezpečné místo k pobytu. Zamioculcas vyžaduje minimální teplotu 15 stupňů, ale může velmi dobře přežít jak v osvětlených prostorách, tak ve stínu.

Další velmi důležitá informace. Tato rostlina se přizpůsobí jakémukoli typu půdy , lehké a měkké, stejně jako dobře odvodněné. Když příliš vyroste, je nutné přistoupit k přesunu , operaci, která by měla proběhnout na jaře.

Nádobu se doporučuje měnit každé dva až tři roky. Jednoduše ji vyjměte z nádoby, ostrým nožem oddělte hlízy a vložte zpět do většího květináče, který vždy zakryjete kořeny zeminou. Poté pokračujte v normálním zalévání.

Zamioculcas