Zde prozradíme, proč byste měli zasadit růži do rajčete. Budete muset počkat několik minut, abyste viděli účinky.

Růže v rajčeti

Proč každý sází růži do rajčete a proč byste měli také. Nikdo by to nikdy nečekal.

Jak optimálně pěstovat růže

Růže určitě patří mezi nejkrásnější květiny, které můžeme na naší zahradě či balkoně pěstovat. Ne každý ale ví, že je nutné je pěstovat optimálním způsobem, aby rostly a byly krásné a bujné.

Proto vám dnes dáme několik tipů, které vám pomohou pěstovat tuto rostlinu tím nejlepším způsobem. Nejprve musíte vědět, že růže nemají rády nízké teploty nebo dokonce mráz.

Právě z tohoto důvodu je nutné je pěstovat během jarní a letní sezóny. V zimě a na podzim je lze naopak pěstovat v termonádobách, které tak nějak kontrastují s nízkými teplotami.

Růže ve sklenici

V některých oblastech světa je vhodné pěstovat růže na podzim , protože právě tehdy půda nashromáždila veškeré teplo uvolněné během léta. Růže tak bujně porostou a vy si tento trik budete moci užít přímo během následujícího jara.

Měli byste také vědět, že některé růže nesnesou ani nadměrné teplo a jižní expozici. Obecně tedy radíme, abyste rostliny udržovali na chladném a vzdušném místě, ale stále mimo nepřízeň počasí a nadměrného tepla.

Kromě toho, pokud chcete pěstovat rostliny popínavé růže , doporučujeme nezasazovat kořeny přímo u zdi: tam je půda obvykle příliš suchá a brání bujnému růstu této nádherné rostliny. Pěstovat je už na 30 centimetrech je naopak úplně v pořádku.

Ale proč tolik lidí chce zasadit růži do rajčete ? Níže uvádíme důvody, proč tomu tak je.

Proč zasadit růži do rajčete

Mnozí sázejí růži do rajčete, protože toto ovoce umožňuje dotyčné rostlině růst silnější a bujnější.

Pokud chcete s touto praktikou také experimentovat , musíte vědět, že musíte ze svých rostlin odřezat větve růží a že musí být velké asi 20 cm.

Po odstranění trnů nakrájejte rajče a vytvořte klínek. Nyní zapíchněte větev do středu rajčete a pokračujte zahrabáváním ovoce tak, aby bylo zcela zakryté.

rostlina růže uvnitř rajčete

Po chvíli si všimnete, že růže ožívá: její   listy budou vypadat zdravěji a její barvy živější. Kromě toho se asi po měsíci a půl můžete rozhodnout růži vykořenit a zasadit ji na místo, kde bude mít více prostoru.

Uvědomíte si přitom, že daná větev již vytvořila tolik kořenů, že může být zcela autonomní rostlinou. Tento trik můžete praktikovat se všemi rostlinami růží ve svém domě a zahradě a jeho blahodárné účinky zaznamenáte okamžitě a dokonce i po několika měsících.