Zde je návod, jak udržet rozmarýn neustále huňatý, pomocí těchto pěti tipů, které zcela změní jeho vzhled.

Rozmarýn

Odhalujeme pět tipů, které vám umožní udržet rozmarýn zdravý , nikdo nečekal, že to bude tak snadné.

Neustále košatý rozmarýn, zde je návod, jak na to

Mnoho lidí by si přálo mít možnost vychutnávat si neustále hustý a voňavý rozmarýn . Bohužel to však není vždy možné.

Proto vám dnes přinášíme 5 velmi důležitých tipů , které, jak jsme si jisti, zcela změní vzhled vaší rostliny. Toto je 5 velmi jednoduchých triků, které lze použít.

Rozmarýn

Za prvé, je velmi důležité odříznout poškozené části rostliny, jakmile se objeví. Zásadním okamžikem, kdy to udělat, je jistě jaro, období, ve kterém budeme muset usnadnit růst této zeleniny.

Dalším zásadním krokem , který mnozí nevědí, je přesazování rostliny zhruba každé 2 nebo 3 roky. Rozmarýnu tak pomůžeme k adekvátnímu rozvoji i na základě prostoru, který potřebuje.

Ve skutečnosti, jak se rostlina vyvíjí, potřebuje k růstu více prostoru, takže přesazování je důležité pouze v případě, že se přesouvá z menší do větší nádoby nebo z užší půdy do větší. Další základní rada, kterou vám dáváme, je ta, která se týká hnojení.

Musíte vědět, že tato rostlina potřebuje také hnojivo , aby jí pomohlo v růstu. Rostlinu doporučujeme přihnojovat od března, přesně ve spojení s příchodem jara a seřezáváním špiček.

Chraňte to takto

Rozmarýn je velmi oblíbená rostlina, zejména v kuchyni, díky vůni, kterou dokáže přenést do všech pokrmů, které se s jeho pomocí připravují.

Ne každý však ví, že aby tato rostlina bujně rostla , je nezbytné ji chránit. K tomu můžete zabránit tomu, aby byl neustále vystaven nadměrnému teplu.

Neustále košatý rozmarýn

Umístěte jej proto na suché a dobře větrané místo , avšak chráněné před přímým příchodem slunečních paprsků. Další radou, kterou vám dáváme, je chránit rozmarýn před parazity a všemi dalšími nemocemi, které by ho mohly postihnout.

K tomu musíme periodicky aplikovat   pesticid , který plní tuto ochrannou funkci. Můžete si ji koupit v konkrétním obchodě nebo si ji vytvořit přímo doma z ingrediencí, které máte k dispozici.

Někteří tvrdí, že mezi levnými pesticidy, které můžeme najít přímo doma, je Marseillské mýdlo nejlepší. Pokud chcete tento produkt použít, doporučujeme rozpustit asi 20 gramů ve vodní lázni.

Přidejte 500 mililitrů vody a vše smíchejte, abyste to vložili do rozprašovače nebo obecně do láhve vybavené odpařovačem. Jakmile to uděláte, můžete jej nastříkat na vaše rostliny, aby byl lehký, ale zároveň účinný.

S těmito 5 tipy, které jsme vám právě dali, jsme si jisti, že získáte skutečně bujnou a zdravou rostlinu, kterou můžete chovat jako okrasnou rostlinu nebo ji používat k přípravě vašich pokrmů.