Proto byste měli vždy přidat hrst této zcela běžné ingredience, aby vaše lilie míru co nejlépe rostla.

přísada do lilií

Čtěte dále a zjistěte, jak pěstovat lilii míru , rostlinu, jejíž pěstování není tak snadné, je zdravá a bujná.

Jak nejlépe pěstovat lilii míru

Mírová lilie je krásná rostlina , která vytváří velmi zvláštní květ. Každý by chtěl mít na zahradě alespoň jeden, škoda, že je tak náročný na pěstování.

Mír Lily

Proto vám dnes dáme několik velmi užitečných tipů , abyste jeden nebo více z nich měli vždy v nejlepším stavu. V první řadě musíte vědět, že je to rostlina, která velmi trpí průvanem a také dusným prostředím.

Právě z tohoto důvodu byste ji měli vysadit na místo, které není vystaveno větru a které je poměrně vzdušné. V létě ji můžete dokonale nechat vést život venku, pokud je ve stínu, zatímco v zimě by bylo lepší přenést rostlinu dovnitř.

Mírová lilie

Další věcí, kterou je třeba sledovat, je typ půdy, do které ji zasadíte, což by měla být směs rašeliny, kůry a písku . Jeho ph by mělo být kyselé.

Nakonec, co se týče teploty , ta by se měla držet vždy kolem 20 stupňů, aby lilie pokojová bez problémů rostla. Kvetení této rostliny je trvalé od jara do podzimu, zatímco s blížící se zimou by se mělo zpomalit.

V každém případě je třeba vyloučit, že vaše lilie může přežít teploty pod 15 stupňů. Existuje však neuvěřitelný postup , který vám pomůže získat bujnou, zdravě a krásně vypadající rostlinu.

Musíte jen pokračovat ve čtení článku, abyste zjistili, o kterém systému je řeč. Mimo jiné používá přísadu, kterou všichni známe a kterou v kuchyni vždy používáme. Čtěte dále a zjistěte, o jakou látku se jedná.

Proto to zalití hrstí může zachránit

Nikdy tomu nebudete věřit, ale hrstka této ingredience může zachránit život vaší mírové lilii. Mluvíme o rýži . Aby vaše rostlina rostla silně a bujně, stačí navážit 100 gramů rýže a dát ji do mixéru.

Poté přidejte 2 litry horké vody a začněte mixovat. Po několika minutách získáte opravdu vydatný druh rýžového mléka.

V tu chvíli stačí tekutinu přefiltrovat , aby se do mléka nepřidala zrnka rýže. V tu chvíli stačí zalít lilii.

Mír Lily, krásná květina

Rýži nemůžete nechat kontaminovat rostlinu, mohlo by dojít ke zvýšené vlhkosti a následnému znečištění houbami a plísněmi . Rýžové mléko naopak rostlina zcela vstřebá, což ocení množství přijatých živin.

Tato metoda je úžasná a měla by se provádět asi 2krát týdně . Nezapomeňte spotřebovat všechno mléko, které si vyrobíte, protože ho nemůžete uchovávat v lednici pro pozdější použití, protože se okamžitě stává velmi kyselým.