Orchideje patří mezi nejoblíbenější okrasné rostliny díky kráse květů a nádherným barvám. Ale péče o ně může být někdy náročná. Víte, jak mít zdravé kořeny a bohaté květy? Tento lék musíte dát svým rostlinám .

Orchideje

Orchideje, jaká vášeň! Tajemství zdravých kořenů a bohatých květů bylo odhaleno . Vše, co musíte udělat, je vyrobit si tento domácí elixír ze super jednoduchých ingrediencí. Jste připraveni vidět své rostliny znovuzrozené?

Jak se starat o orchideje

Orchideje patří k dekorativním rostlinám, které Italové nejvíce oceňují . Krása jejich květů a barvy , které je charakterizují, činí tuto rostlinu oblíbenou i těmi, kteří nejsou odborníky v květinářství.

Orchideje

Každý si dal nebo koupil jednu z těchto rostlin pro sebe. Sami jste se informovali nebo vám jistě řekli, že jde o velmi choulostivý druh , který vyžaduje zvláštní péči a potřebuje přežít.

Pokud nerozumíte návodu, jak udržet orchideje naživu , pokračujte ve čtení článku a zjistěte, jak udělat tyto rostliny svěží a nádherné, se zdravými kořeny a spoustou květů.

Tady jsme? Tak pojďme dál! Jednoduše si připravte domácí směs z několika jednoduchých ingrediencí. Jsme si jisti, že vám vaše orchideje poděkují. Jste připraveni odhalit tajemství, které používají zelené palce?

Domácí nápoj pro zdravé kořeny a bohaté květy

Víme to velmi dobře: péče o orchideje není tak jednoduchá, jak si možná myslíte. Ve skutečnosti je péče o rostliny komplikovaná, zvláště pokud nejste expert na zelený palec.

Orchideje

Pokud jste si také zakoupili některou z těchto rostlin nebo jste ji dostali, ale stále jste si neužili velkolepou podívanou na její kvetení, nebojte se. Představujeme vám řešení, které během okamžiku oživí vaše orchideje.

Zajímá vás, jak mít bohaté květy a zdravé kořeny? Musíte si připravit tuto domácí směs , na kterou budete potřebovat jen dvě suroviny: rýži a vodu . Zde je návod, jak postupovat.

Podle většiny odborníků se jedná o skutečnou tekutou rostlinnou potravu pro krmení vašich rostlin. Nejprve si stačí pořídit šálek plný rýže basmati, kterou budete blanšírovat tři minuty na pánvi.

Poté, jakmile rýži vychladne, rozmixujte ji v mixéru. Uvidíte, že získáte bílý prášek , který můžete umístit do skleněné nádoby: vaše přírodní hnojivo je připraveno . Jak to hodláte používat? Hned vám to vysvětlíme.

V závislosti na počtu orchidejí, které potřebujete zalévat, dejte do nádoby nebo misky s prodlouženým hrdlem lžičku rýžového prášku rozmíchanou ve velkém množství horké nebo studené vody .

Dobře promíchejte ocelovou lžičkou . To je vše. Nyní vše, co musíte udělat, je zalít vaše orchideje navlhčením kořenů 8 čajovými lžičkami této zeleninové tekutiny. Uvidíte, že rýžový prášek se usadí na dně a do vody uvolní důležité vitamíny a minerální soli, které umožní vaší orchideji vyvinout mnoho květů a mít zdravé kořeny.

Rýžový prášek

To, co se chystáte vyrobit, je skutečné přírodní hnojivo , které samozřejmě budete muset používat ne denně, ale jednou za měsíc . Nezapomeňte místo toho orchideje pravidelně zalévat. Uvidíte, že s tímto systémem budete mít lesklé rostliny, se silnými kořeny a krásnými květy.

K péči o orchideje však máme ještě jedno tajemství , které se nám bude jistě hodit. Věděli jste, že pro rostliny byste měli používat průhledné plastové květináče ? Ptáte se proč? Hned vám to vysvětlíme.

Průhledný plastový květináč vám pomůže snáze pochopit, zda je vaše rostlina v dobrém zdravotním stavu , zda má přebytek kořenů nebo zda se nevyvinuli paraziti. Průhledné květináče navíc filtrují sluneční světlo, které dopadá pouze na kořeny, a dodávají vaší rostlině všechny živiny, které potřebuje, aby rostla zdravě a silně.

Rostliny v průhledných květináčích