Zkoušeli jste někdy pěstovat jahody v trubičkách? Pro zeleninovou zahradu, která se liší od obvyklé, odborníci indikují jednoduchou a rychlou techniku.

Jahody v tubě

Jiná pěstitelská technika než obvykle , kterou školkaři doporučují, aby měli chutné jahody v tubách od výrobce až ke spotřebiteli. Pro ty, kteří mají malou zahrádku, bude snadné zavést tento typ techniky do praxe, která je velmi jednoduchá a navíc zábavná. Postupujte podle několika jednoduchých kroků, abyste měli ty nejchutnější a zcela organické jahody.

Jahody v trubici, technika pěstování

Říká se tomu vertikální pěstování a je to takové, které doporučují odborní školkaři pro zdravou rostlinu plnou květů. Rostlina jahodníku zpravidla nepřesahuje 20 cm na výšku a je velmi malá. Má velmi hluboký kořenový systém, a proto se skvěle hodí pro pěstování v květináčích a přizpůsobení se vertikálním zahradám.

Kultivace probíhá pomocí PVC trubky, která umožňuje nenarušovat prostor a také mít k dispozici mnohem více sazenic. Určitě se doporučuje každému, kdo by chtěl mít na balkoně malou zeleninovou zahrádku s množstvím bio a sladkých jahod.

Jahody v tubě

Jak již bylo zmíněno, tento typ pěstování probíhá pomocí plastové trubky z recyklovaného PVC nebo speciální, kterou lze zakoupit u školkařů. Důležité je, aby měl správný průměr pro jahody a pro vertikální vývoj. Nebude to vyžadovat další podpěru, ale podšálek na odvod přebytečné vody .

Jahodová trubička, odborné poradenství

Pro vytvoření zeleninové zahrady s mnoha jahodami odborníci doporučují provádět řezy v části horní trubky se vzdáleností 10 cm mezi jednou a druhou. Trubku je pak třeba zahřát a poté pomocí kusu dřeva vytvořit malý balkon.

Řezy jsou následně dokončeny brusným papírem .

Červené jahody

Jahody v trubici, způsob pěstování

Pěstování jahod je snadné i doma , ale musí být jasné, že při pěstování touto technikou potřebujete vždy hodně vody. V přírodě se jahody rodí v podrostu, takže preferují místa s chráněným osvětlením, i když musí čas od času dostat přímé slunce.

Jahodová trubička nesmí být vždy na slunci , ale v meziprostoru, aby bylo možné jejich zdravé pěstování a růst.

Odborníci také doporučují přikrýt veškerou půdu mulčem, aby byla vždy vlhká a zároveň zabránili kontaktu plodů s vlhkostí . S trubicí se prostor zmenší, ale existují speciální speciální půdy, které jsou také vytvořeny s další vrstvou slámy.

Čas od času přidejte hnojivo a dávejte pozor na veškerou stagnaci vody, která se může časem vytvořit.

Pěstujte jahody

Bude příjemné vidět, jak jahody postupně šplhají po trubici, rostou vertikálně, cítí se chráněné a neustále vyživované.