Existuje způsob, jak mít živé a velmi tvrdé listy pomocí přísady na listech orchideje: jednoduchý a levný.

orchidejový make-up

Rostliny často používáme jako okrasné prvky v našich domovech , ale ne každý ví, že tito naši stálezelení přátelé mají blahodárné účinky na naše zdraví.

Kromě toho, že přinášejí radost svými barvami a zplošťují chromatickou monotónnost, která může uvnitř místnosti existovat, také dělají prostředí zdravé díky působení fotosyntézy.

Orchidej: Zde je metoda, jak mít tvrdé a lesklé listy a bujné květy

Rostliny totiž uvolňují oxid uhličitý a některé z nich, v tomto případě ty tučné, mají tendenci absorbovat vlhkost a zabraňují tak kondenzaci na stěnách.

Orchidej: zde je tajná přísada pro údržbu

To je velmi užitečné, protože vlhkost přítomná v našem pokoji by kromě nepříjemného zápachu mohla na našich stěnách vytvářet plísně , které bychom pak byli nuceni odstranit.

Přítomnost rostlin je velmi užitečná zejména na našich balkonech, protože díky jejich květům můžeme hmyzu poskytnout nektar, který je nezbytný pro ekologii, protože je zodpovědný za opylování.

Orchidej: zde je tajná přísada pro údržbu

Díky jejich práci ekosystém nadále funguje a je vždy užitečné mít rostliny, které pomáhají našim hmyzím přátelům, aniž bychom je museli odhánět , jak se často stává, zvláště pokud jsou neškodné.

Tímto způsobem pomůžeme těmto malým kamarádům a ochráníme planetu díky příspěvku, který jsme dali tím, že jsme rostliny umístili do našich domovů i mimo ně.

Jednou z nejběžnějších a nejprodávanějších rostlin vůbec je orchidej, považovaná za elegantní kvůli svým květům a vždy používaná při více obřadech kvůli mnoha druhům, které se přizpůsobí každé příležitosti.

Mnozí však nevědí, jak udržet rostlinu naživu, a mají tendenci se vyhýbat tomu, aby ji měli doma, protože nemají zelený palec, ale existují určitá tajemství, která zajistí, že jej bude mít každý.

Tajná přísada

Mezi vlastnosti orchidejí, které z ní činí jednu z nejoblíbenějších rostlin , patří lesklé a tvrdé listy na dotek a svěží květy , které ze sebe dělají skutečnou parádu pro každého, kdo se na ně podívá.

Abychom i my měli rostlinu orchideje s těmito vlastnostmi, stačí potřít její listy směsí přísad, které snadno najdeme.

Zejména hydrogenuhličitan sodný způsobí, že listy budou lesklé a tvrdé, díky svému antibakteriálnímu působení na nich po smíchání ve vodě zabrání plísním a znetvoření.

Orchidej: zde je tajná přísada pro údržbu

Ve skutečnosti, rozpuštěný v nádobě s vodou, musí být hydrogenuhličitan sodný smíchán s několika kapkami citronové šťávy a vatovým tamponem nebo namočeným tamponem se musí potřít listy naší orchideje.

Následně je nutné směs nasypat po malých dávkách do půdy, aby mohla fungovat jako hnojivo a aby větve zpevnily a květy, které vzejdou, budou mít jasnou a velmi nápadnou barvu.

Navíc i větvičky a keře zpevní a my budeme moci udělat krásný dojem na naše hosty a naše sousedy, třeba se s nimi podělit o tajemství údržby orchidejí .