Pouze s jedním bramborem lze orchideje množit donekonečna – metoda zahradníků je rychlá a snadná.

Množte orchideje

Pro ty, kteří chtějí množit orchideje donekonečna, existuje zahradní trik, který lze okamžitě použít. Jedná se o zcela přirozené metody, které vám umožní mít tuto rostlinu, aniž byste ji znovu kupovali. Z jeho řízků a brambor bude možné získat něco jedinečného, ​​naučit přátele a poté další uživatele. Toto je metoda odhalená profesionály v oboru. co je potřeba? Kvetoucí orchidej a pak brambor, se špetkou zeleného palce.

Jak neomezeně množit orchideje?

Orchideje jsou elegantní a ušlechtilé rostliny různých druhů, aby mohly dát různé vůně a barvy podle osobního vkusu. Je to krásný dárek pro každou příležitost, ale také rostlina, kterou budete mít doma na zkrášlení zahrady nebo pokoje.

Zahradníci se rozhodli odhalit malé tajemství jeho nekonečného množení. K tomu potřebujete nůžky, rostlinu orchideje, která již alespoň jednou vykvetla, a hnojivo, které jí pomůže růst.

větve orchidejí

Je také důležité, aby větve orchideje byly zdravé a aby orchidej byla postupem času ošetřena tím nejlepším možným způsobem. Ve skutečnosti si pamatujte, že tato rostlina potřebuje vysoce vlhké prostředí a dostatek vody. Většinou se doporučuje umístit jej do koupelny – do prádelny nebo do kuchyně, kde vládne vlhkost.

Musí mít denní živiny a kořeny nesmí být nikdy v kontaktu s příliš stojatou vodou, aby neuhnívaly. Pokud je toto vše hotovo a rostlina je zdravá, můžete přistoupit k množení.

Ingredience a postup

Chcete-li mít  nekonečné množství orchidejí, stačí implementovat malý postup, který zpřístupní odborníci a profesionálové. Postupujte tak, že si nasadíte rukavice a nůžkami ustřihnete větev/zastřihněte rostlinu – kolmo a ne ostře.

V samostatné nádobě se připraví látka , která bude sloužit jako hlavní živina:

  • Vezměte všechny klíčky z brambor a dejte je do mísy;
brambory s klíčky
  • Přidejte stroužek mletého česneku;
  • Promíchejte a přidejte trochu vody.

Směs se poté přikryje a nechá na tmavém místě , aby macerovala maximálně týden.

Řez se odebere a řez se vydezinfikuje, aby byl připraven na celý proces. Mezitím přefiltrujte hmotu s bramborem a česnekem, abyste měli k dispozici tekutou živinu. Řízek musí být v této hmotě namočený, aby absorbovala všechny živiny.

Ihned poté musí být umístěn do květináče s půdou a zeminou , kde se může množit během následujících týdnů.