Pro mnoho lidí je rozkvět orchidejí výzvou. Zde je návod, jak to jednoduše udělat se speciální přísadou.

Jak přimět orchideje kvést

Orchideje jsou pravděpodobně nejelegantnější pokojové rostliny. Jemným způsobem dodají každé místnosti barevný nádech a opravdu vypadají dobře kdekoli. Mnohokrát se však dostanou domů v květu, ale je obtížné je udržet bujné. Ne každý ví, že s konkrétní přísadou je snadné docílit toho, aby bujně a za krátkou dobu rozkvétaly . Podívejme se, co to je.

Jak zajistit, aby orchideje kvetly doma

Orchideje, známé jako typické pokojové rostliny, zaznamenaly v posledních letech skutečný boom. Ve skutečnosti, pokud ještě před pár lety byly drahé a velmi obtížně pěstovatelné, díky příchodu hybridních a snadno pěstovatelných rostlin se staly komerčnějšími a následně levnějšími . V dnešní době lze na trhu najít mnoho odrůd orchidejí, od největších po nejmenší, ale péče o ně by pro někoho mohla být složitější. Vše závisí jak na typu rostliny, tak na expozici, které je vystavena .

Nechte orchideje kvést

Ve skutečnosti se velmi často stává, že si domů přineseme krásné a bujné orchideje, které během několika měsíců vyblednou a zdá se, že už nechtějí dávat známky života.

Ve skutečnosti existuje mnoho triků, jak přimět orchideje kvést doma , z nichž většina zahrnuje použití přírodních ingrediencí. Metoda, o které dnes mluvíme, zahrnuje použití velmi speciální přísady pro kvetení, a to banánu.

Ovoce bohaté na nutriční vlastnosti ideální pro všechny rostliny, které pomůže vašim orchidejím získat všechny živiny užitečné pro jejich vývoj . Jak ale může banán pomoci při kvetení orchidejí?

Použijte banány jako hnojivo

V první řadě je dobré upřesnit, že bude potřeba pouze jedna část banánu, což je většinou odpadní část. Budou potřeba pouze slupky , aby se vytvořil sirup užitečný jako přírodní hnojivo. Jeho výroba je opravdu velmi jednoduchá a rychlá a pomůže vám ušetřit peníze a mít všechny živiny, které rostlina potřebuje.

Banánové slupky

Nejprve vezměte slupky ze tří banánů a nakrájejte je na malé kousky . Nakrájené slupky nasypte do nádoby a přidejte litr vody. Vše necháme alespoň pět hodin odležet, poté slupky uvolní své vlastnosti do vody, která získá žlutou barvu.

V tomto okamžiku se vybavte sítkem a nalijte tekutinu do jiné nádoby , filtrujte slupky.
Získáte tak tekutinu bohatou na draslík, dusík, hořčík a fosfor. Skutečná bomba hnojiva nejen pro orchideje, ale pro všechny rostliny. Jak ale tento super výživný sirup používat ?

Jak používat hnojivo

Velmi jednoduché, stačí jej použít k zalévání orchidejí a dalších rostlin jednou za 7 dní. Pravidelnou hydrataci lze snadno nahradit vodou, protože jí obsahuje dostatek. V krátké době se ocitnete s kvetoucími a bujnými rostlinami , vidět znamená věřit.