Česnek je rostlina ze stejné čeledi jako cibule, pórek a šalotka. Česnek na rostlinách může přinést velké výhody.

Česnek a rostlina

Pěstuje se ve velkých oblastech světa a hojně se používá při vaření, ale budete překvapeni, co udělá s rostlinami. O svém původu se uvádí, že se na Přední východ dostal asi před čtyřmi tisíci lety ze Střední Asie. Zatímco jeho použití v Indii a Egyptě je doloženo ve třetím tisíciletí před naším letopočtem

Česnek a síla

Česnek obsahuje významné množství určitých mikroživin, jako je mangan, vitamín B6, vitamín C a selen, a má nízký obsah kalorií. Je bohatý na polyfenoly a další antioxidační látky, které dále zvyšují černý česnek (získaný přeměnou bílého česneku při konstantní teplotě a vlhkosti)

Česnek má mnoho výhod a vlastností , které můžeme využít v našem sadu nebo zahradě. Kromě toho, že jde o základní potravinu v naší kuchyni, snadno se sází a pěstuje. Je to léčivá rostlina, kterou si můžeme sami vypěstovat.

Tyto vlastnosti česneku nám umožní dát mu rozmanité využití na naší zahradě. Chrání stromy před napadením škůdci.

Česnek pomáhá odpuzovat škůdce, jako jsou mšice nebo svilušky, z našich ovocných stromů a rostlin, čímž zabraňuje napadení houbami. Stačí zasadit česnek kolem ovocných stromů.

Česnek v rostlinách

Česnek můžeme přiřadit i k jiným plodinám a zabránit tak vzniku parazitů na zahradě.

Pěstování česneku na zahradě je velmi prospěšné pro ostatní rostliny, zvláště pokud chcete pěstovat rajčata, protože jde o přírodní baktericid a fungicid. Rostlina působí jako repelent pro parazity, kteří je běžně napadají. Bude odpuzovat háďátka. Používá se také v plodinách mrkve a jahod. Vysazená mezi mrkví nám pomáhá odhánět mouchu mrkvovou.

Česnekový nálev proti mšicím

Česnekový čaj je vynikající domácí lék na odpuzování mšic, díky nimž zmizí z našich rostlin, aniž by byly potřeba toxické a znečišťující chemikálie.

Česnekové prostředky by měly být aplikovány za svítání nebo za soumraku, protože sloučenina degraduje teplotou a slunečním zářením, budeme to dělat asi 5 dní.

Česnek na rostliny jako fungicid.

K přípravě našeho insekticidu smíchejte hlávku česneku s několika stroužky společně se dvěma sklenicemi vody, abyste získali velmi homogenní směs.

Necháme den stát a poté vmícháme 3 litry vody. Směs lze nastříkat přímo na listy rostlin.

Cibule česneku na rostlinách jako insekticid

Česnek je složkou silného insekticidu zvaného APICHI, který se používá k boji proti veškerému hmyzu s měkkým tělem, jako jsou mimo jiné roztoči, molice, mšice nebo housenky.

Nasekaný česnek ve vodě

Chcete-li vytvořit domácí insekticid, musíte použít hlavu česneku , oloupat a oloupat stroužky, nasekat je a dobře je rozdrtit v hmoždíři. Tuto směs je nutné vložit do hrnce s 1 litrem vody a nechat 24 hodin macerovat.

Poté roztok povařte 5 minut, nechte vychladnout a přeceďte přes domácí cedník. Nakonec nalijte výslednou tekutinu do rozprašovače a použijte ji jako běžný   insekticid .