S touto metodou již nebude problém zalévat rostliny, když jste na dovolené
Snadná a rychlá metoda vám umožní zalévat rostliny, i když jste nuceni zůstat nějakou dobu mimo domov.

Každý, kdo vlastní jednu nebo více rostlin v domě nebo na zahradě, ví, jak důležité je věnovat velkou pozornost zalévání , aby rostliny rostly silné a bujné a zaručily rostlinám dlouhou životnost. Aby člověk mohl plně obdivovat krásu svých rostlin, je proto zapotřebí péče a obětavosti.
Co ale dělat, když jste nuceni být na určitou dobu mimo domov? První, co vás napadne, je kontaktovat nějakou důvěryhodnou osobu (přátele, příbuzné, partnery, kolegy z práce), aby rostliny zalila. Existuje však také metoda, která umožňuje rostlinám nadále získávat potřebnou zálivku i bez toho, aby se obracely k jiným lidem.
Zalévání rostlin, i když nejste doma: spolehlivá metoda
První věc, kterou musíte udělat, je získat dvě plastové lahve , jednu větší a druhou menší. Konečnou část největší láhve totiž budeme muset uříznout: ode dna vypočítáme šest centimetrů na výšku a pokračujeme v řezu. Jakmile je tento krok dokončen, vezme se menší láhev, která bude umístěna svisle uvnitř spodní části větší láhve. Fixem také vyznačíme na malé lahvičce maximální limit nádrže, který se bude shodovat s výškou spodní části větší lahvičky.

O půl centimetru níže, než je tato značka, kterou fixem necháme, uděláme čtvereček (případně fixem jiné barvy). Pomocí řezačky odstraníme plast z tohoto čtverce, abychom měli malé okénko, kudy bude vytékat voda.
Jakmile bude tento krok také dokončen, vezměte kus látky a získejte pruh dlouhý asi 35 centimetrů. Tento proužek látky by měl být umístěn na kus hliníkové fólie , která bude ovinuta kolem proužku. Budeme si muset dát pozor, abychom z obalené fólie dostali asi 4 centimetry látky. Zbývá pouze složit zabalený hliník a umístit jej do spodní části plastové láhve, kam jsme již umístili menší láhev.
Metoda je perfektní i pro vázy
To, co děláme, není nic jiného než kapkové zavlažování . Základna musí být umístěna v zemi, s hloubkou asi půl centimetru: dovnitř umístíme nejmenší plastovou láhev plnou vody, která bude vycházet z okna a naplní spodní část (která bude fungovat jako nádrž ). Jakmile je toto hotovo, zabalený (a složený) hliník se aplikuje uvnitř základny, která bude místo toho fungovat jako postřikovač. Během krátké chvíle začnou z postřikovače vytékat kapky vody a zavlažují tak půdu rostlin.

Co se ale stane, když si uvědomíme, že zavlažování probíhá příliš vysokou rychlostí? Nebojte se, protože je také možné regulovat zálivku. Omotanou fólii je potřeba pouze dále utáhnout , aby voda procházela pomaleji a zajistila správné zavlažování . Tato metoda je také perfektní pro květináče, které máme doma, za předpokladu, že se použije jakousi malou nádobu, která udrží zavlažovací systém nahoře . Myšlenka je to opravdu senzační a umožňuje vám odjet na dovolenou i na pár týdnů, aniž by to ovlivnilo rostliny.