Pokud chcete, aby vaše orchidej kvetla po celý rok, 4 celé sezóny, musíte se řídit touto radou. K dosažení výsledků potřebujete pouze jednu sklenici tohoto produktu.

sklo a orchidej

Orchideje jsou velmi rozšířené rostliny . V přírodě se vyskytuje více než 25 tisíc druhů a jsou různých barev. Díky klimatickému přizpůsobení je lze v domě najít hodně jen jako okrasnou rostlinu. V minulosti byl však považován za rostlinu elit. Pěstování je velmi jednoduché a pomocí pár malých triků dokážete, že vždy kvete.

Nikdy nesmí chybět základní ošetření, které je nutné orchideji udělat, aby byla vždy bujná . Abyste ji měli vždy zdravou, musíte najít to správné místo, kam ji v domě umístit, které musí být na světle, aniž by na ni dopadaly sluneční paprsky a mimo radiátory a okna, která mohou vytvářet průvan.

orchidej

Dalším velmi důležitým faktorem, který mnozí nedělají, je používání hnojiv To je důležité, protože přispívá ke zdravému růstu rostliny. Níže vám ukážeme, jak ji přimět kvést na 4 celé sezóny jen se sklenicí tohoto hnojiva . Přečtěte si v dalším odstavci, abyste zjistili, co dělat.

Zde je návod, jak zajistit, aby orchidej kvetla 4 sezóny

Jak jsme říkali, hnojivo je zvláště důležité pro všechny rostliny. V tomto případě uvidíme jeden pro orchidej, který ji posiluje, ale především jí pomáhá v kvetení a to nejen za pár měsíců, ale po celý rok. Nebudete muset nic kupovat, protože budeme používat pouze přírodní produkty .

Pro začátek potřebujete slupku z jablka. Kdo ji doma nejí a kdo ji pěstuje, také dobře ví, že slupka je velmi výživná. Slupka jablka je výborná jako hnojivo, protože obsahuje vitamín C, vitamín A a je také bohatá na draslík, vápník, fosfor . Ale podívejme se, co dělat.

slupka z jablka

Po získání dejte kůru do sklenice a přidejte malý list aloe vera . Jak zvenku, tak zevnitř. Nyní zalijeme 1 l vroucí vody a přikryjeme igelitem a necháme na chladném místě přirozeně kvasit asi 12 hodin. Po uplynutí doby vezměte sklenici zpět.

Vše, co musíte udělat, je přefiltrovat směs a získat pouze tekutinu. Toto hnojivo však nebudete muset používat pouze k zalévání rostliny. Ve skutečnosti jej musíte použít ke stimulaci spících výhonků . Všechny orchideje je mají a obvykle jsou pokryty fólií, kterou musíte sloupnout.

kvetoucí orchidej na 4 sezóny

Jakmile je film odstraněn, vezměte několik bavlněných disků a ponořte je do roztoku. Pak vatový tampon omotejte kolem pupenu a zafixujte pomocí kleští. Můžete to udělat i na výhonech, které opadly. Budete to muset udělat přibližně jednou týdně a pokud podložka vyschne, jednoduše nastříkejte trochu vody. Po týdnu je třeba je vyměnit, aby se stimuloval růst.

Vatovou podložku lze také umístit mezi listy, aby je ještě více krmila. Jak jsme již řekli, toto řešení lze použít k zalévání rostliny jednou týdně. Každých 7 dní tedy budete muset operaci opakovat a asi po 45 dnech dosáhnete vynikajících výsledků a budete mít kvetoucí orchidej .