Velmi starodávná technika, jak obdělávat zeleninovou zahradu a mít k dispozici spoustu rajčat, aniž byste je museli kupovat.

Rajčata

Rajčata jsou skutečným králem stolu, vždy přítomná v létě, ale i v zimě do omáček, které doprovázejí těstoviny a tradiční pokrmy Pro ty, kteří je chtějí pěstovat na zahradě, existuje tato starodávná technika, která umožňuje jejich pěstování ve velkém množství. Odborníci odhalují tajemství , dokonce i ta nejmenší zeleninová zahrada bude moci přivítat tuto všemi milovanou plodinu s jasně červenou barvou. Ujasníme si techniku?

Pěstování rajčat na zahradě: odborné rady

Při pěstování rajčete nejprve vycházíme ze semene, které bude umístěno v nádobě s otvorem ve dně. Toto je první krok k získání prvních sazenic, do každé sklenice můžete dát asi 4 semínka rajčat. Sklenice pak postavíme na uzavřené a slunné místo (ještě lépe, když na konci zimy).

Během prvních jarních dnů budete moci vidět první výhonky, které dají prostor robustním sazenicím. Školkař si obvykle vybere ty silné a vyvinuté, aby pak přistoupil k přesazování na své zahradě. Ideální poloha je místo nevystavované přímému slunci a bez výrazných změn teplot během noci.

pěstování rajčat

Jakmile jsou rostliny připraveny k výsadbě na zahradě, je čas upravit půdu. Je důležité vyhledat odbornou radu , aby měla půda dostatečnou výživu.

Nejen to, kolem kořenů je třeba udržovat správnou teplotu, třeba pomocí mulče vyrobeného pouze z přírodních materiálů. Každý zásah je důležitý, aby bylo pěstování chráněno nejen před bakteriemi a plísněmi, ale také před nebezpečnými změnami teplot.

Technika, jak mít k dispozici mnoho rajčat

Rozumí se, že většina rajčat jsou popínavé, metoda odborníků k dobré sklizni je metoda strážců. To vám umožní dát jim strukturu, po které mohou lézt, a také získat správné světlo pro růst, aniž by byly vázány na půdní vlhkost.

Ti, co pěstují rajčata, často zanedbávají průchod strážců, o kůl se nestará a následně pěstování není nejlepší. Nedostatečná a rozkolísaná struktura neumožňuje mít optimální množství rajčat, ale pouze rostlinu bez plodů.

Rajčata ze zahrádky

Další chybou je umístění podpory po zakořenění rostlin. Je to důležité a zbytečné riziko právě proto, že poškozuje   zeleninu a její růst.

Správná nosná konstrukce je určitě ze dřeva nebo silikonu, aby rajče bez problémů šplhalo. Výběr struktury je důležitý pro budoucnost rostliny a také její přizpůsobení typu pěstovaného rajčat. Rozhodující je vývoj výšky, pamatujte na to, že čím lepší struktura, tím více  rajčat bude moci růst.