Málokdo ví, že mnoho větví orchidejí roste na stejné větvi. Jak to udělat? Stačí vzít jedno jablko.

Jablko a orchidej

Větve orchidejí patří k nejchoulostivějším v celém tomto úžasném světě. Ne vždy ti, kteří nejsou profesionály v oboru, dokážou pobočky rozmnožit nebo je zachránit před konkrétní situací. Z toho důvodu se našel školkař, který se rozhodl prozradit malé tajemství, aby zachránil rostlinu také pomocí jablka. Jak je to možné? Zkusme se jeho radami řídit krok za krokem.

Jak vyrobit hnojivo na jablka

Existuje několik velmi zajímavých DIY metod, zejména pokud se týkají rostlin a jejich přežití. Orchidej je jistě jednou z nejchoulostivějších na světě, a to natolik, že se o ni – zpravidla – starají profesionálové v oboru, nebo dávají návod, jak na to.

Než pochopíte, jak vzít větev orchideje, aby se na ní rozvinulo mnoho květů, první krok zahrnuje přípravu přírodního hnojiva pro jablka. Jak to udělat?

  • Vezměte organické, zralé červené jablko;
  • Odstraňte kůru a vložte ji do nádoby nebo pánve;
  • Nalijte trochu vody.
Jablko jako hnojivo

Voda s jablečnou slupkou se bude muset vařit a pak pokračovat ve vaření dalších pět minut. Jakmile je přírodní hnojivo připraveno, přefiltrujte a nechte vychladnout.

Pěstujte zdravé, jednovětvové větve orchidejí

Nyní vezměte větev orchideje, kterou chcete uložit, a postupujte tímto konkrétním způsobem:

  • Bavlněným kotoučem namočeným v roztoku jablka očistěte celou větvičku a vydezinfikujte ji;
  • Ihned poté vezměte namočené kotouče a umístěte je – děrováním – tam, kde jsou květiny, které zakrátko vyrostou.

Tato kombinace je optimální pro to , aby byla větev orchideje připravena na pěstování jejích květů na stejné větvi. Díky živinám v jablku bude orchidej dezinfikována a bude mnohem silnější.

větve orchidejí

Jedná se o roztok bohatý na živiny, které zároveň chrání choulostivé rostliny nebo rostliny se zvláštními problémy.

Stejný roztok lze použít stejným způsobem odpařením na květiny, jako hnojivo nebo jako základní živinu pro vždy krásnou rostlinu.

Dalším tajemstvím je také použití jablečného octa, který udrží všechny druhy parazitů pryč a plně se postará o rostliny a půdu. Ocet je jistě vzácným spojencem pro regulaci pH a proti všem druhům parazitů. Silné aroma a vlastnosti jablka jsou vynikající pro orchidej, kombinující produkt s výše uvedeným roztokem.

Lze jej použít zředěný přímo ve vodě, nebo použít k dezinfekci listů pomocí bavlněného kotouče. Nezapomeňte vždy požádat o radu zkušeného zahradníka, abyste postupovali tím nejsprávnějším způsobem.