Jak množit okurky donekonečna? Sektoroví školkaři našli snadný a zábavný způsob: zvládne to každý.

rostlinné okurky

Okurky jsou jednou z nejjednodušších plodin na pěstování a množení. Rostliny okurek produkují během letní sezóny spoustu ovoce a je snadné získat další rostliny ze semen nebo řízků. Zkušení školkaři vysvětlují, jak množit okurky zábavným a snadným způsobem.

Množte okurky donekonečna – metoda odborníků

Existují různé způsoby, jak neomezeně množit okurky , ale jeden konkrétní je ten, který používají odborníci. Ideální pro ty, kteří chtějí mít zeleninovou zahrádku plnou plodin a lahodných okurek, které vám dělají dobře a hydratují vás během horkého léta. První navrhovaná metoda je následující:

Zasít okurky

Výsev je pravděpodobně nejběžnějším způsobem množení okurek . Přímé setí na zahradě může být docela snadné, ale okurky potřebují teplé teploty, aby vyklíčily a semenům může trvat až několik týdnů, než vzejít.

Nejlepší čas pro výsadbu okurek je na jaře nebo na začátku letních měsíců, kdy jsou teploty půdy dostatečně teplé . Před výsadbou nezapomeňte připravit půdu přidáním organické hmoty, jako je hnůj nebo kompost.

Propagujte okurky

Můžete vysévat do řádků vzdálených 15-20 cm od sebe s hloubkou asi 2-3 cm. Jakmile jsou semena zasazena, pevně je zakryjte zeminou a jemně zalévejte.

Množení z řízků

Řízky jsou dalším oblíbeným způsobem množení okurek. Tato metoda se běžněji používá v domácím prostředí nebo v  malých plodinách a umožňuje vám mít silnější a mohutnější rostliny než setí.

Řízky lze odebrat z mateřské okurky odříznutím bočního stonku nebo žlutého výhonku z růstového bodu osy . Ujistěte se, že jste uřízli zdravou větev dlouhou alespoň 10 cm.

Množení okurek z řízků

Po oříznutí odstraňte listy ze základny a ponechte pouze 2-3 navrchu. Umístěte řízek do sklenice s vodou asi na týden, dokud se nezačnou objevovat kořeny.

Jakmile kořeny vyrostou , je čas přesadit řízky do půdy. Pokud je to možné, zvolte dobře osvětlené místo a prvních pár dní kryjte mladé rostlinky před přímým sluncem.

Ujistěte se, že jste půdu dobře připravili, jak je popsáno výše, a poté do půdy udělejte malé otvory, kam můžete vložit řízky. Opatrně zasuňte řízek do otvoru a zasypte ho zeminou. Zalévejte vydatně.

Následně, abyste podpořili růst mladých rostlin, vyhněte se příliš častému zalévání a nenechte půdu úplně vyschnout.

Stručně řečeno, množení okurek je jednoduché a lze jej provádět výsevem nebo řízkováním. V obou případech je dobré dobře připravit půdu a zajistit vhodné klimatické podmínky pro růst rostlin okurek.