Abyste zajistili, že květiny budou bujně růst po celý rok, můžete použít tuto jednoduchou metodu: všechny kroky.

Pohár v květinách

S příchodem měsíce května se jaro začíná ukazovat v celé své kráse. Květiny a rostliny dominují scéně a nabízejí přehlídku barev , která vám často vyrazí dech. Mnozí se v posledních měsících rozhodnou zalidnit svou zahradu a také interiéry svých domovů těmito zázraky přírody a vybírají si některé z nejvíce evokujících a příjemných květin. Nicméně, jak každý se zeleným palcem ví, aby květiny a rostliny měly bujný růst a neustálé kvetení , je nutné se o své zelené přátele velmi starat, možná dokonce využít nějakou metodu, díky které květiny rozkvetou všechny čas, rok.

Implementujte tuto metodu – to je vše, co potřebujete

Příkladem jsou orchideje , velmi elegantní květiny, které často najdeme v zahradách a dokonce i uvnitř místností domů. Orchideje skutečně patří mezi ty nejvhodnější květiny do vašeho domova: kromě toho, že jsou krásné, dokážou dodat každému koutu domu nádech barev a zároveň opojnou vůni.

Jak tedy zajistit, aby orchideje měly co nejvíce poupat a kvetly po celý rok? Mnozí nevědí, že existuje velmi účinný způsob, jak zajistit, aby orchideje neustále kvetly .

Nejprve si vezměte cibuli a vyřízněte slupku, protože obsahuje prvky jako vápník, draslík, fosfor a hořčík, které zaručují antioxidační, antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Slupka cibule je proto ideální pro velmi rychlé pěstování orchidejí.

Květiny orchidejí

Postup spočívá v tom, že cibulové slupky vložíme do skleněné nádoby a dovnitř nalijeme půl litru již převařené vody. Poté, co jsme počkali, až voda vychladne, přejdeme k dalšímu kroku, tedy umístění rýže do jiné nádoby , dalšího mimořádného prvku, který obsahuje draslík, fosfor a hořčík. Stačí pět lžic rýže, do které přidáme litr vody pokojové teploty. V tomto okamžiku se rýžová voda přefiltruje , kterou je proto nutné přenést přes sítko do jiné nádoby.

Do nádoby, kam jsme vložili přefiltrovanou rýžovou vodu, můžeme přidat dříve připravený roztok s cibulovou slupkou, i v tomto případě vše pečlivě přefiltrovat. Dobrá směs a získali jsme perfektní směs bohatou na živiny pro orchideje před hnojením.

Díky řešení rychle vyrostou květiny

Před aplikací této směsi je vždy lepší listy navlhčit postřikem trochou vody. To není vše, protože doporučení odborníků je nalít vodu do půdy orchidejí , aby lépe absorbovaly hnojivo. Kolik času musí uplynout, než budu moci pokračovat s hnojivem? Ideální by bylo počkat asi třicet minut, aby kořeny zezelenaly.

Orchideje

Nyní lze aplikovat hnojivo. Nejprve nabereme trochu vatovým tamponem, abychom roztok nanesli na listy. Díky této jednoduché metodě se již listy orchidejí nebudou muset potýkat s hmyzem a plísněmi a budou si moci užívat velké množství vitamínů.

Minerály se ukazují jako výjimečný spojenec pro listy, které mohou růst zdravěji a silnější. Alternativou je nalít roztok do rozprašovače a nastříkat jej na listy jednou nebo dvakrát měsíčně.

Postřik musí probíhat také pod listy, aby bylo možné účinně bojovat proti plísním a parazitům. Nakonec je možné nalít roztok do půdy ve váze, aby se podpořil velmi rychlý růst těchto nádherných květin, tónování a posílení listů.