Společně s lampami , vázami, svíčkami a dalšími designovými kousky obvykle využíváme k vybavení domova i pokojové rostliny. Mezi nimi najdeme typy “všechny listy”, ideální pro obnovení relaxační tropické atmosféry, a květinové typy, které nám dávají 3D umělecké dílo.

V seznamu posledně jmenovaných je orchidej na prvním místě zářit díky své jedinečné kráse a jejímu rozšíření. Vlastně každý ho chce, každý ho hledá a nakonec ho umístí do toho rohu, kterému chyběl ornament.

Navzdory tomu, ať už je to zelený palec nebo ne, jejich pěstování by nebylo snadné, protože orchideje by měly příručku péče opravdu plnou indikací a preferencí. V tomto období mohou například ztratit všechny květy, které vyžadují pečlivou  údržbu pro vegetativní růst a opětovné kvetení .

Z tohoto důvodu by tedy nebylo nijak zvlášť obtížné vidět je vadnout, hnít a schnout. Jejich osud se nám může zdát již napsaný, ale díky triku, který odhalíme v dnešním článku, může být smrt stále vzdálenou fází.

Chcete-li zachránit shnilou, suchou nebo bezkořenovou orchidej a rychle se zotavit, stačí tento trik s nulovými náklady

Pokud se zdá, že život naší orchideje visí na vlásku, neměli bychom hned házet ručník do ringu. Vlastně bychom ho mohli zkusit vzkřísit ideálním trikem, když má totálně nahnilé nebo suché kořeny nebo když je dokonce bez kořenů.

Vše, co bychom potřebovali, by byla prázdná plastová láhev, jako je voda, spolu s:

  • nůžky;
  • půl sklenice jablečného octa;
  • voda podle chuti

Metoda

První věc, kterou bychom měli udělat, by bylo vytáhnout naši orchidej ze sklenice a zbavit ji půdy. Poté, kde byly přítomny, bychom měli odříznout všechny suché nebo nahnilé kořeny. Přitom by pod listy měl zůstat malý kousek stonku.

Přesně takovou bychom ji měli postříkat směsí vody a jablečného octa, považovaného za dobrý kořenový hormon, ideální pro rychlý vývoj nových kořínků.

Jakmile je tato operace dokončena, přejděme k láhvi, kterou bychom měli přeměnit na nádobu zvlhčovače. To by spolu s vodou dokázalo vytvořit kolem rostliny vlhkost, která je považována za základní přírodní prvek pro zrod nových kořenů a celkovou obnovu.

Chcete-li to provést, odřízněte hrdlo láhve nůžkami, sejměte uzávěr a vložte jej, aniž byste jej otočili dnem vzhůru, dovnitř láhve. Vždy do láhve vložíme orchidej, přičemž dáváme pozor, abychom nezlomili listy, a dbáme na to, aby malý stonek byl umístěn uvnitř otvoru, kam se našroubuje uzávěr.

Nakonec nalijeme trochu vody, přičemž dáváme pozor, abychom nenamočili límec rostliny a zastavili těsně pod stonkem. Abychom zachránili shnilou, suchou nebo bezkořennou orchidej a vrátili ji k životu, zkusme tuto levnou a dostupnou skulinku.