Chcete mít rostliny vždy plné krásných květin? Pak už jen stačí si toto přírodní hnojivo vyrobit vlastníma rukama. Jen velmi málo kroků k získání mimořádného elixíru, který dá nový život vašim oblíbeným rostlinám.

Přestaly vaše oblíbené rostliny lovit své krásné květy? Žádný problém! S tímto přírodním hnojivem je budete mít krásnější a početnější. Zde je návod, jak ho musíte vyrobit pouze z jedné ingredience.

Rostliny a kvetení: proč květiny ne vždy kvetou

Rostliny jsou jako lidé: aby přežily potřebují péči a pozornost. Jste také milovníkem těchto malých zelených plic? Určitě jich budete mít doma několik.

Rostlina

Zejména Italové, více než jiné evropské národy, již delší dobu dělají domovy stále více zelené : není možné se vzdát těchto malých drahokamů, které nejenže zajistí dostatek kyslíku, ale také styl a kouzlo vašeho domova.

I když se o své rostliny staráte úzkostlivě, občas se stane, že shánějí květiny jen obtížně . Proč rostliny často vidí proces kvetení blokovaný?

Odpověď na tuto otázku je vlastně docela jednoduchá. Existuje několik prvků, které přispívají k blokování kvetení rostliny. Příklad? Špatné zavlažování nebo vystavení vašeho malého zeleného šperku v prostředí, které není vhodné pro jeho růst.

Zaměřme se na chvíli na tyto dva právě zmíněné prvky. Co se týče zálivky , často dochází k triviální chybě: zaléváme rostlinu více, než je nutné.

Půdu musíte znát : pokud je na dotek vlhká, znamená to, že je vaše rostlina dostatečně hydratovaná; pokud se vám naopak zdá suchá, pak musíte přistoupit k zálivce.

Pokud jde o umístění rostliny , i zde musíte věnovat pozornost. Nejprve musíte získat informace o druhu nebo odrůdě, kterou kupujete. Za druhé, musíte si prostudovat jeho vlastnosti: potřebuje vaše rostlina vlhké nebo teplé prostředí? Zvládá nízké teploty dobře nebo ne?

Jakmile odpovíte na tyto otázky, uvidíte, že váš zelený šperk poroste zdravě a silně a že se odemkne především proces kvetení. Někdy však, abyste zajistili, že vaše oblíbená rostlina bude lovit své krásné květy , můžete jí pomoci: vyrobit toto přírodní hnojivo . Vaše oči budou ohromeny, když uvidíte, jakou mimořádnou show vám vaše rostlina dokáže nabídnout.

Přírodní hnojivo pro rychlé kvetení

Právě jsme hovořili o společném problému, který se vyskytuje téměř u všech rostlin: absence kvetení . I když pomocí několika malých triků lze tento problém někdy snadno vyřešit, v některých případech naše oblíbené rostliny potřebují ruku.

Kvetoucí rostliny

Hnojivo se tedy představuje jako nejlepší řešení. Nekupujte chemické ani umělé, které nakonec podkopou zdraví vašeho krásného zeleného šperku.

Můžete si vyrobit vlastní, hnojivo, pomocí kouzelné přísady . Jste připraveni zjistit, jak vyrobit tento elixír, který dodá vašim rostlinám nový život? Pak pojďme okamžitě pokračovat.

Pro náš recept stačí získat tzv. “teplý humus” . Také známý jako humus z červů se získává z organického materiálu, který je vypuzován červy: jinými slovy, je to organický kompost, který pochází z rozkladu exkrementů červů.

Jak byste měli postupovat? Říkáme vám to hned. Pořiďte si poměrně velkou plastovou nádobu, do které nalijete 2 litry vody . Do tekutiny přidejte čtyři lžíce teplého humusu a začněte míchat.

Žížalí humus je bohatý na živiny, jako je draslík, bor, hořčík a fosfor, které pomohou vaší rostlině růst zdravě a bujně a především vytvářet krásné květy.

Jakmile směs dobře promícháte, stačí ji nalít do půdy vašich rostlin. Vytvoříte tak organické hnojivo, které bude opravdu všelékem na vaše zelené šperky.

Odborná rada je zalévat své oblíbené rostliny tímto hnojivem jednou za 15 dní . Pokud máte v úmyslu zalít své rostliny tímto přírodním hnojivem pouze jednou, už vám říkáme, že to nefunguje.

Tajemstvím zajištění rychlého kvetení s použitím hnojiv je konzistence. Zkuste tuto techniku ​​používat alespoň tři měsíce po sobě každých 15 dní , garantujeme, že výsledek bude mimořádný. Vaše rostliny nepřestanou honit barevné a krásné květiny. Věděli jste o této technice? S žížalím humusem zachráníte své zelené klenoty.

Hnojivo