Zde je několik jednoduchých tipů, jak mít vždy k dispozici čerstvý česnek, který můžete použít k dochucení pokrmů naší kuchyně i mimo ni.

Italská gastronomie je známá po celém světě, protože je plná chutných receptů z čerstvých a kvalitních surovin . Všechny naše přípravky se vyznačují nejen surovinami, které k jejich výrobě používáme, ale také kořením a pochutinami . Ty poslední dodávají chuť, chuť a jedinečnost všem našim pokrmům.

Mezi věci, které v kuchyni nikdy nesmí chybět, patří bezesporu česnek, který kromě toho, že je nepostradatelný pro přípravu některých našich pokrmů, má i různé prospěšné vlastnosti pro naše tělo. Tato složka je ve skutečnosti považována za skutečné přírodní antibiotikum díky přítomnosti allicinu. Kromě toho je schopen posílit imunitní systém a obsahuje několik minerálů, včetně zinku; mangan; jód; železo; hořčík a mnoho dalších.

Můžeme tedy s jistotou říci, že česnek patří mezi nejvšestrannější produkty vůbec, ideální jak pro použití jako koření v kuchyni, tak pro naši osobní pohodu. Z tohoto důvodu by bylo dobré a správné mít možnost pěstovat si ji doma . Je to možné? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Jak pěstovat česnek na zahradě

Pokud žijete ve volné krajině nebo máte kousek půdy poblíž svého domova, můžete si znovu vytvořit malou česnekovou plantáž. Budeme tak mít možnost jej mít vždy po ruce.

Práce na zahradě

Když se rozhodnete zasadit česnek, musíte nejprve věnovat pozornost ročnímu období, ve kterém se pro to rozhodnete. Ideálním obdobím je podzim , abyste mohli se sklizní přistoupit i v létě.

Dále je dobrou praxí kupovat česnek k výsadbě v obchodech specializovaných na prodej rostlin; vkládejte je do země vždy špičkou nahoru a klíčky pravidelně, ale bez přehánění s množstvím vody, zalévejte v průběhu roku.

Znovu vytvořte plantáž uvnitř domu

Pokud naopak chcete česnek vysadit i přes absenci zahrádky, můžete to udělat i v interiéru. Jediné, co potřebujeme, je nádoba (stačí sklenice od jogurtu nebo margarínu); trocha zeminy a samozřejmě stroužky česneku.

Domácí výsadba

Nejprve udělejte na dně nádoby, kterou máme k dispozici, otvory, postavte ji na talířek a dovnitř nasypte necelé dva centimetry (asi půl palce) zeminy. Poté můžete přistoupit k vkládání celých stroužků česneku do země, vždy směrem nahoru a bez odstranění slupky. V tuto chvíli musíme přidat další zeminu, tentokrát asi centimetr a půl.

Jakmile bude tento postup dokončen, budeme se muset o naši malou česnekovou plantáž pravidelně starat. Je nutné ji umístit na slunné místo v domě , zalévat a čas od času seříznout květy, které se tvoří. To pomůže zachovat veškerou chuť česneku.

Když po čase zaznamenáme přítomnost listů, znamená to, že růst rostliny probíhá správně a že od příštího léta budeme moci těžit z plodů naší práce.