Už vás nebaví kupovat produkty, které hmyz odhánějí? Zde je 7 přirozených a účinných metod, které můžete vyzkoušet pomocí toho, co máte doma!

 

Jsme před branami léta a s horkem a krásnými dny se hmyz vrací jako každý rok! Mezi komáry, mouchami a mravenci by mohl být náš dům napaden. V letošním roce nespěchejte okamžitě koupit chemikálie, ale vyzkoušejte tyto jednoduché, zcela přírodní prostředky, které vám zaručí, že si užijete letní dny, aniž byste byli trápeni hmyzem a bez obav o vaše zdraví!

Česneková šťáva

Mezi hmyzem jsou komáři určitě nejvíce nepříjemní, zejména v tomto období. Česneková šťáva je vynikající repelent.

  1. Chcete-li jej získat, oddělte a oloupejte hlavu česneku.
  2. Pomocí drtiče česneku rozdrťte hřebíček.
  3. Poté zatlačte drtiče špachtlí nebo lžící na cedníku.
  4. Přidejte vodu k výnosům: poměr by měl být asi 1 až 5.
  5. Směs se dále filtruje a umístí do rozprašovací láhve přes nálevku.
  6. Tekutina, kterou máte, je připravena k nastříkání přímo na tělo a bude působit 5-6 hodin.
  7. Alternativně jej můžete nastříkat na chlopně látky, které můžete nechat v blízkosti dveří a oken.

Byliny

Pokud nemáte rádi silné pachy, nebojte se. Zde jsou některé rostliny užitečné nejen proti komářům, ale také proti mravencům a švábům. Můžete snadno najít bobkový list, bazalku, rozmarýn a mátu. Naplňte organzové sáčky kombinací, kterou preferujete, a umístěte je do hlavních bodů domu, například vedle postele.

Rostliny v zahradě

Dalšími užitečnými rostlinami jsou levandule, citronová tráva, měsíček a catnip: udržujte je uvnitř nebo na zahradě.

Čisticí a olejové zrcadlo

Pokud hledáte lék bez zápachu, zkuste kombinovat vodu, prací prostředek a olej ze semen v misce. Směs vynechejte: hmyz bude přitahován odraženým světlem.

Kávový sprej

Káva je dalším přírodním odstrašujícím prostředkem proti komárům. Pokuste se vyrobit směs kávového prášku a vody, vložte ji do rozprašovací nádoby a postříkejte ji na okenní rámy.

Cibule a hřebíček

Vypadá to jako umělecká kompozice, ale je velmi užitečná proti hmyzu. Je to jednoduchá cibule se zastrčeným hřebíčkem. Chcete-li získat lepší výsledek, umístěte cibuli na parapety.

Směs citronu a octa

Kombinace octa a citronu je také zvláště účinná proti komárům. Nakrájejte některé plátky citronu, posypeme octem a umístěte je do hlavních bodů domu.