Jaro, víte, je obdobím nejintenzivnější aktivity pro rostliny a květiny.

 

V tomto období je proto dobré soustředit veškerou svou energii na jejich péči, abychom je co nejlépe připravili.

Podívejme se, jaké kroky je vhodné v této sezóně podniknout.

  1. Světlo: s příchodem krásných dnů je důležité nechat do domu co nejvíce světla, aby si ho naše rostliny mohly také užívat. Umístěte je vedle okna a otevřete je několik hodin denně.
  2. Čištění: vždy v případě pokojových rostlin poprašte listy vlhkým hadříkem, abyste odstranili prach nebo jiné nahromaděné nečistoty.
  3. Prořezávání: to znamená odstranění suchých listů a větví z rostlin nebo jiných částí zničených zimou. To platí jak pro pokojové, tak pro zahradní rostliny. Nezapomeňte také použít vhodné nůžky, abyste provedli čisté a přesné řezy.
  4. Zalévání a setí: pokud si chcete vychutnat kvetení cibulovitých rostlin, je to ideální období pro hrnec. Kromě toho můžete v tomto období také zasít mnoho aromatických bylin, jako je bazalka a petržel.
  5. Hnojení: mít zdravé a svěží květiny a rostliny, je vhodné poskytnout jim všechny živiny, které potřebují. K tomu používejte jednou týdně přírodní kapalná hnojiva.
  6. Přiveďte rostliny zpět ven: k ochraně některých rostlin před mrazem, v zimě je vhodné je umístit dovnitř tak, aby byly bezpečné. Ale když se vrátí krásné dny a teploty začnou stoupat, je lepší je dát zpět ven, aby si mohli užívat slunečního světla.
  7. Voda: Pokud teploty stoupnou, znamená to, že voda bude mít tendenci se odpařovat mnohem rychleji. Z tohoto důvodu je vhodné začít zvyšovat frekvenci zavlažování.
  8. Repotting a přesazování: některé rostliny potřebují změnit vzduch, půdu a nádobu. Jaro je pro to ideálním obdobím.