Chcete pěstovat svěží rostliny rajčat a pepře a mít bohatou sklizeň? Zde je přísada, kterou je třeba dát na rostliny zahrady, aby se lépe vyvíjely a zvýšily plody!

Směs v rajčatech

Rostliny v zahradě potřebují výživu, aby mohly růst bujně a zvýšit ovoce. Chcete-li toho dosáhnout, musíte dát do země hnojivo připravené doma s přísadami, které lze snadno najít a také velmi levné. Nebudete tomu věřit, můžete použít kuchyňský odpad, jako jsou bramborové slupky. Zde je to, co je potřeba k získání účinného organického hnojiva!

Draslík důležitý pro rostliny pepře a rajčat

Když se rostliny vyvíjejí a již vyprodukovaly plody, které pak budeme muset sklízet, potřebují podporu, aby zvýšily výnos. To je pravda, správná výživa je nezbytná pro dobrý vývoj a zdravý růst, ale také pro zajištění šťavnatého a bohatého ovoce.

Papriky, lilek, rajčata a další produkty, které chcete pěstovat ve vaší zahradě, potřebují minerály, jako je draslík, které jim pomohou růst silné a odolávat nemocem. Nejen to, tento minerál je také důležitý pro přepravu sacharidů, které jsou nezbytné pro to, aby rostliny rostly energicky a měly bohaté ovoce.

Pepř rostlina

Nedostatek tohoto minerálu vede ke změně barvy, uschlým a zakřiveným listům, které se zdají být bez života, ale také ke špatné sklizni. Zejména papriky, které potřebují hodně výživy, aby zajistily jasně zelenou barvu, musí být pravidelně krmeny, aby bylo zajištěno hojné ovoce.

Jak zajistit, aby rostliny zahrady rostly co nejlépe a daly jim tolik vitality, ale také bohaté sklizně? Zde je přírodní hnojivo, které se připravuje doma.

Přírodní hnojivo pro rostliny pepře a rajčat

Příprava přírodního hnojiva bohatého na draslík, proto je účinná pro pěstování lilku, papriky, rajčat a dalších rostlin, je jednoduchá. Hnojivo na bázi potaše pomáhá produkovat dobré a zdravé ovoce, ale jak ho získat? Mnoho lidí na internetu říká, že používají banánové slupky jako hnojivo, protože jsou bohaté na draslík.

Pěstování klastrových rajčat

Abychom získali hnojivo, které dokáže zajistit výše uvedené výhody, použijeme kromě použití banánových slupek také veškerý odpad, který každý den vyhazujeme v kuchyni. Například musíte vědět, že bramborové kůže jsou také bohaté na draslík. Zdá se, že bramborové slupky obsahují dvakrát více draslíku než banánové slupky.

Kromě draslíku obsahují také velmi důležité minerály, jako je hořčík, vápník a fosfor, které jsou nezbytné pro růst rostlin a pro získání bohatých výnosů. Po pochopení důležitosti odpadu, který produkujeme pokaždé v kuchyni, je zde návod, jak získat silné přírodní hnojivo v krátkém čase s bramborovými slupkami, aniž byste cokoli utráceli.

Jak připravit hnojivo s bramborovými slupkami

Bramborové slupky obsahují škrob, důležitý pro stimulaci růstu rostlin, glukózu, nezbytnou pro produkci bílkovin a jejich odolnost i v zimě a minerální soli, nezbytné pro zdravý a silný růst. Získání levného a velmi silného organického hnojiva je jednoduché s bramborovými slupkami, zde je návod, jak to udělat:

  • Nakrájejte bramborové slupky na malé kousky;
  • Vložte je do misky a zakryjte je vodou;
  • Nechte je namočit po dobu 2 dnů.

Po uplynutí doby musíte obsah filtrovat sítkem. Získaný roztok má vysokou koncentraci draslíku, takže ho budete muset ředit. Přidejte 5 litrů vody do každého litru získané bramborové slupky. S tímto hnojivem můžete zalévat všechny rostliny v zahradě, takže lilek, okurky, papriky, rajčata a mnoho dalšího.

Používejte hnojivo každých 15 dní a uvidíte, že rostliny budou silné a energické, stejně jako produkovat hodně ovoce. Kromě toho můžete použít bramborovou kaši, která zůstala pohřbením v zahradě nebo ji můžete dát do kompostu. Jak vidíte, získání vynikajícího hnojiva pro rostliny v zahradě je velmi snadné, nic to nestojí a ušetříte hodně!